Перший віце-прем’єр Росії Антон Сілуанов попри «союзницькі взаємини» звинуватив Білорусь у невиконанні союзного договору та порушенні митного режиму.

Про це пише ТАСС.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Білорусь, звинувачення

Так, російський політик вважає, що останнім часом довіра Росії до Білорусі втрачена.

Усі ці розчинники, санкційні продукти йдуть до нас, підакцизні товари — сигарети, заповнюють наші ринки,
– сказав Сілуанов.

Сілуанов наголошує, що у Мінську не повністю виконують умови союзного договору, підписаного в 1999 році. Він передбачає єдину для двох країн податкову, митну, валютно-кредитну, акцизну та економічну політики.

«Усі ці елементи нашої союзної угоди від 1999 року, там все прописано, але це не виконується», – додав він.

За його словами, впливає на ситуацію також відсутність у країнах єдиної валюти.

Прес-секретар очільника Кремля заявив, що між Москвою та Мінськом існують «особливі союзницькі взаємини». Представник Путіна впевнений, що наявність цих взаємин не заперечить ніхто.

Так, Пєсков зазначив, що слова Лукашенка «не потрібно висмикувати з контексту».

Я не думаю, що або в Москві, або в Мінську знайдеться хоч хтось, хто буде заперечувати де-юре або де-факто наявність особливих союзницьких взаємин,
– заявив Пєсков.

До слова, голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін оголосив про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавств Росії та Білорусі. Там заявляють, що цей крок є необхідною умовою для активізації економічного співробітництва в межах Союзної держави.

Окрім того, президент Росії Володимир Путін схвалив військову доктрину Союзної держави, до якої входять РФ і Білорусь. При цьому в Кремлі заявили, що можливе об’єднання Росії та Білорусі наразі не обговорюється.

Натомість президент Білорусі олександ Лукашенко стверджує, що Москва і Мінськ впритул наблизилися до створення єдиного паливно-енергетичного ринку – їм вдалось досягнути усіх домовленостей.