Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича. Його звинувачують в реабілітації нацизму (ч. 2 ст. 354.1 КК РФ).

Про це йдеться на сайті Слідкому.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Росія, кримінальна справа, Володимира В'ятровича

У Росії вважають, що В’ятрович заперечує факти «приналежності українських націоналістів часів Великої Вітчизняної війни до військ СС і їхню участь у військових злочинах проти мирного населення», які нібито були встановлені Міжнародним військовим трибуналом у Нюрнберзі.

«Заперечення встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі фактів і, як наслідок, підсумків Другої світової війни, як і героїзація нацистських злочинців, не можуть залишитися без належної уваги. Дії такого типу, тим паче з боку представників народу, чиї предки гинули від рук фашистів, викликають подив, і особи, які вчиняють такі злочини, повинні зазнати законного покарання», — заявили у Слідкомі.

Нагадаємо, що насправді ні ОУН, ні УПА, ні створені за участю Абверу 1941 року батальйони «Нахтігаль» і «Роланд», ні дивізія військ СС «Галичина» і їхні члени не були засуджені Нюрнберзьким трибуналом, а самі ці структури не були визнані злочинними.

Доповнено:

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає порушення Слідчим комітетом РФ кримінальної справи щодо нього показником нездорової ситуації в Росії.

«Черговий маркер абсолютно нездорової ситуації в Російській Федерації, в російській владі, слідчих органах і, на жаль, в російському суспільстві», — зазначив В’ятрович.

За його словами, РФ забуває, що вона вже не є Російською імперією, а Україна є незалежною державою, тому з юридично-політичної точки зору, політика національної пам’яті й Інститут національної пам’яті України не є в сфері юрисдикції РФ.

«З історичної точки зору теж багато чого викликає скептичну посмішку, зокрема, постійне посилання на матеріали Нюрнберзького процесу. Ми прекрасно знаємо, що ці матеріали, які, на жаль, ніколи не були в повному обсязі опубліковані російською мовою, містять нацистські документи, які розповідають про боротьбу ОУН і бандерівців з Третім рейхом, які, якраз навпаки, в повній мірі заперечують тези сучасної російської чи колишньої радянської пропаганди про співпрацю українських націоналістів з нацистами», — повідомив В’ятрович.

В’ятрович очолює Український інститут національної пам’яті з березня 2014 року.

В Україні чинний Закон «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки».

Він засуджує комуністичний і націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими як злочинні на законодавчому рівні. Він вводить заборону на публічне заперечення злочинного характеру цих тоталітарних режимів, заборону публічного використання і пропаганди їхньої символіки.

У законі передбачено обов’язок держави розслідувати і оприлюднити інформацію про злочини, скоєні представниками цих тоталітарних режимів, щоб не допустити повторення таких злочинів у майбутньому, усунути загрозу суверенітету, територіальній цілісності і національній безпеці України, а також встановити історичну справедливість.