Понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі прийняли рішення, в якому відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

Про це повідомляє прес-служба Ради Європи.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Рада Європи, Росії в ПАРЄ

Глави МЗС Ради Європи ухвалили рішення на шляху до зняття санкцій з РФ. У РЄ також дозволив Росії брати участь у виборах нового генсека.

Зокрема, у своєму рішенні міністри наголосили на необхідності скоординованих дій, з тим щоб підвищити здатність Ради Європи більш ефективно реагувати в ситуаціях, коли держава-член порушує свої статутні зобов’язання, або не дотримується стандарти, фундаментальні принципи та цінності Ради Європи.

Разом з тим міністри стверджують, що необхідно розробити чітко визначену додаткову процедуру, яка може бути ініційована Парламентською асамблеєю, Комітетом міністрів або генеральним секретарем. Як повідомлялося, йдеться про новий тип санкцій процедури проти держав-порушників, сприятливої ​​для Росії.

Міністри окремо наголосили, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї, двох статутних органах Ради Європи. Вони нагадали, що одним з основних зобов’язань держав-членів є сплата обов’язкових внесків до бюджету організації.

Відзначимо, що Рада Європи дозволила РФ брати участь у виборах нового генсека. Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) підтримав позицію, що всі країни-члени повинні мати право брати участь в діяльності статутних органів організації, включаючи Парламентську асамблею, а також повинні голосувати на виборах нового генсека організації в червні. Таке рішення прийняв КМРЄ на рівні глав МЗС країн-членів на своїй літній сесії в п’ятницю в Гельсінкі.

Напередодні ЗМІ повідомили, що Рада Європи дала «зелене світло» для зняття санкцій з РФ. У Раді Європи підтримали проект рішення, в якому відкривається шлях для повернення Росії.