Президент України Петро Порошенко перестав прислухатися до Європи, оскільки у нього є “американські “заступники”. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає “Московський комсомолець“.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Порошенко, Росія, прислухатися до Європи, СШАЧитайте також: У этих выборов есть большой плюс

За його словами, російська сторона відкрита для діалогу на предмет практичного виконання Мінських домовленостей, однак, вважає він, президент Петро Порошенко не має наміру цього робити. Лавров нагадав, що колишнього представника Києва в гуманітарній підгрупі Контактної групи Віктора Медведчука назвали зрадником після того, як він “всього-навсього запропонував серйозно обговорити, які права Донбас міг би отримати як автономний регіон”.

Глава МЗС РФ відзначив, що тоді Порошенко заявив, що цього ніколи не буде, при цьому раніше підписавшись під особливим статусом Донбасу.

“Ці положення про те, які права повинен мати Донбас, формулювала в тому числі і особисто канцлер ФРН Ангела Меркель. Те, що їх “підопічний” відбився від рук, — це факт. З одного боку, він не слухає ні Німеччину, ні Францію, тому що у нього є американські “заступники”. А з іншого боку, їм теж ніяково публічно тиснути на нього, тому що вони тим самим розпишуться в тому, що їх “посередництво”, як вони його називають, провалилося”, – заявив Лавров.

Серед іншого глава російського зовнішньополітичного відомства додав, що збройний конфлікт на Донбасі повинен вирішуватися виключно за допомогою Мінських домовленостей, положення яких можна доповнювати.

Раніше повідомлялося, що Росія готується ввести війська на Донбас.

Читайте також: Подивіться це відео: обговорення “президента” Зеленського в Росії виходить на новий рівень