У разі необхідності президент Росії Володимир Путін на саміті в Женеві чітко викладе позицію Москви щодо можливості вступу України в НАТО.

Про це заявив прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков, передає Інтерфакс-Україна.

налоги ,РФ ,средний класс ,экономика ,новости ,Украина ,Толстая Политика

“Що стосується України, ми чули, що гіпотетично президент Байден допустив можливість вступу України в НАТО. Це новий елемент, раніше таких заяв не робилося. Звичайно, в Москві ми звернули на нього увагу в повному обсязі”, – сказав він.

Разом з тим прес-аташе Путіна підкреслив, що в разі необхідності російський лідер чітко позначить “червону лінію” з даного питання.

Передісторія: Раніше в НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ.

Президент США Джо Байден після саміту НАТО у Брюсселі 14 червня заявив, що Україні необхідно подолати корупцію і провести низку реформ на шляху до членства в НАТО.

Байден зазначив, що вступ України в Альянс залежить від того, чи виконає вона критерії, та чи дадуть на її приєднання свою згоду всі члени НАТО.

На запитання про те, чи вторгнення Росії на Донбас та окупація Криму виключають можливість вступу Україна до НАТО, Байден відповів: «Ні».Крім того, у комюніке за підсумками саміту НАТО щодо України вперше вжито ті самі формулювання, що звучать щодо Грузії з 2018 року — про те, що Україна стане членом Альянсу, і План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу.

Глава МЗС Дмитро Кулеба розказав, як Україна в останній момент «вигризла»згадку про ПДЧ у рішенні НАТО