Коментуючи наступ російських окупантів під Золотим, президент України Володимир Зеленський підкреслив, що це трапилося в річницю «Дебальцевської трагедії». Однак так успішну військову операцію ЗСУ називають тільки в Росії.

На цей нюанс звернув увагу на особистій сторінці у Facebook майор ЗСУ Роман Ковальов, якому раніше оголосили сувору догану за критику верховного головнокомандувача.

«До сьогодні вважав, що Дебальцевська операція – одна з найуспішніших в новітній історії України. Трагедією її називають тільки росіяни. Те, що зробила українська армія під Дебальцевим, увійде в історію вдячних нащадків як одна з найважливіших сторінок у долі незалежної України. І горе сучасникам, які цього не розуміють!» – написав український офіцер.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Зеленський, Дебальцевської трагедії, Донбас

Військові Росії раптово пішли у наступ на Донбасі: зав’язався кривавий бій

Аналогічну думку висловив і ветеран АТО Олександр Сурков. На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що ця операція зараз вивчається арміями усього світу як успішний кейс.

«Володимире Зеленський, передайте тим, хто пише вам тексти, що «Дебальцевська трагедія», як ви її назвали, – це мем російської пропаганди. Бої на Дебальцевському виступі 29 січня – 22 лютого 2015 року (правильно і коректно так) сьогодні вивчають у військових академіях світу як зразок операції з виведення своїх сил з часткового блокування з виснаженням противника і втратою ним наступального потенціалу», – підкреслив він.

Водночас, уточнив ветеран АТО, зважаючи на інтенсивність боїв і щільність вогню – з мінімальними втратами.

«Це не «трагедія», а слава української зброї, пане верховний головнокомандувачу», – акцентував увагу Сурков.

  • Вранці Зеленський відреагував на події під Золотим постом. У ньому він написав, що це була «не просто цинічна провокація, метою якої є натиснути на Дебальцевську рану, яка ніколи не заживе повністю», а спроба зірвати мирний процес на Донбасі.
  • Пізніше президент також виступив на брифінгу за підсумками засідання РНБО. Він побіжно згадав про бій під Золотим, а потім перейшов до обговорення загрози епідемії коронавірусу в Україні.
  • Нагадаємо, Зеленський на Українському ланчі в Мюнхені заявив, що «в своєму мозку закінчив війну».