Єдиним постійним протипоказанням для щеплення проти COVID-19 є наявність алергійної реакції на препарат. Однак, існують й тимчасові причини через які варто відкласти імунізацію.

Про це розповів очільник міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 23 листопада.

“Єдиним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є алергічна реакція на першу дозу цієї вакцини чи на один із компонентів цього препарату”, – пояснив Ляшко.

Разом з тим, міністр повідомив, що існує три протипоказання через які вакцинацію проти коронавірусу варто відкласти.

До них належать – температура вище 38°C, лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою (у такому випадку вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії, а також робити щеплення категорично не можна впродовж двох тижнів з дня введення вакцин проти інших інфекційних хвороб.

Виключення складає лише щеплення інактивованою вакциною проти грипу, яку можна вводити в будь-який час, навіть одночасно з препаратом для вакцинації проти коронавірусу. При цьому вводити вакцину треба в різні руки.

Раніше Віктор Ляшко пояснив, що робити українцям, які з тих чи інших причин пропустили час введення другої дози вакцини проти коронавірусу.

Нагадаємо, від початку вакцинальної кампанії в Україні зроблено 22 105 972 щеплення проти коронавірусу. У четвер, 18 листопада, щепилися 294 320 людей. З них першу дозу отримали 102 857 людей, завершили вакцинацію 191 463 людини.

Разом з тим, вакцинальна кампанія триває і у МОЗ анонсували в грудні розширення переліку професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я готують зміни до правил “жовтої” зони адаптивного карантину. Зокрема, можуть збільшити кількість обмежень для осіб з однією дозою COVID-вакцини.