У центрі Києва, на вулиці Хрещатик, у суботу 29 вересня вранці проходить Марш за права людей з інвалідністю, у якому взяли участь зокрема люди, які користуються візком.

Посеред проїжджої частини, яку зранку перекрили для руху транспорту, побудували «стіну», яку учасники на візках символічно зруйнували на знак необхідності поліпшити умови пересування людей на візках містом.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Київ, марш, людей з інвалідністюновости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

 

Акція має на меті привернути увагу до проблеми бар’єрів у Києві, які щодня створюють складнощі для людей з інвалідністю.

Людей на візках визнали учасниками дорожнього руху. Ввели поняття «крісло колісне», замість «інвалідний візок». Відповідну постанову прийняв влітку Кабмін.

«Раніше люди, які рухалися у візках, не мали спеціального статусу. Їх прирівнювали до пішоходів. Рішення уряду виправляє недоліки в правилах дорожнього руху, наближає їх до європейських норм», — каже Gazeta.ua юрист Вадим Володарський.

Люди на колісних кріслах мають право рухатися тротуарами, пішохідними або велосипедними доріжками, їздити краєм проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччям.

Читайте: Рева пообіцяв зростання середньої зарплати в Україні до 15 тис. грн через чотири роки