У Чорному морі поблизу Румунії стартували військово-морські навчання НАТО Poseidon 19. Про це повідомляє прес-служба ВМС Румунії.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Чорне море, навчання НАТО

«Понад 1100 солдатів візьмуть участь у перших багатонаціональних навчаннях, організованих військово-морськими силами Румунії в 2019 році під назвою Poseidon 19, які пройдуть з 1 по 8 березня в районах румунських територіальних вод і в міжнародних водах на західній стороні Чорного моря», — йдеться в повідомленні.

У навчаннях візьмуть участь 10 румунських військових кораблів, а так же чотирма іноземними військовими кораблями з Болгарії, Німеччини, Іспанії та Туреччини, двома швидкохідними дайверами. Повітряні послідовності навчань будуть надані вертольотом Puma Naval, двома МіГ-21 LanceR і двома F-16 ВПС Румунії.

Читайте також: Біля берегів Криму припинилася пожежа на танкерах, що горіли більше місяця

Основна мета навчань — зміцнення взаємодії між судами та екіпажами, які беруть участь в багатонаціональному контексті, і сертифікація можливостей румунського флоту, наданих НАТО в майбутній період.

Як повідомляли, плавбаза військово-морських сил Німеччини Werra та мінний тральщик ВМС Туреччини Akcakoca, що входять до складу Другої постійної протимінної групи НАТО, увійшли в акваторію Чорного моря.

Читайте також: «Дави його, б**дь!» Росіяни заістерили через зустріч з кораблем США. Відео

«Незаконна анексія Кримського півострова Російською Федерацією в 2014 році, заморожені конфлікти в Придністров’ї та Грузії, напружена ситуація на сході України і в районі Азовського моря — фактори, які породжують нестабільність в східній близькості Європейського Союзу і НАТО. Одним із заходів безпеки для союзників в Чорноморському регіоні є посилення військово-морської присутності в морському басейні», — додали у відомстві.

Нагадаємо, Україна і Грузія обговорили співпрацю з союзниками по НАТО щодо безпеки в Чорноморському регіоні.