Поліція Лондона в четвер, 11 квітня, заарештувала засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який протягом багатьох років жив у посольстві Еквадору.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Лондон, арешт, Джуліана Ассанжа 

Влада Еквадору відкликала в Ассанжа право на притулок, завдяки якому він сім років жив у посольстві цієї країни в Лондоні.

«47-річний Джуліан Ассандж сьогодні, у четвер, 11 квітня, був заарештований співробітниками Столичної поліції Лондона в посольстві Еквадору за ордером, виданим Вестмінстерським магістратським судом від 29 червня 2012 року за непояву в суді», — повідомили в поліції.

Поліція заявляє, що влада Еквадору відкликала в Ассанжа право на притулок, завдяки якому він сім років перебував на території посольства цієї країни.

Організація Wikileaks назвала відмову в наданні притулку Ассанжу порушенням міжнародного права з боку Еквадору.

«Еквадор незаконно припинив [надання] політичного притулку Ассанжа в порушення міжнародного права. Він був заарештований британською поліцією всередині еквадорського посольства кілька хвилин тому», — йдеться в заяві організації в Twitter

 

Нагадаємо, Ассанж отримав притулок в посольстві Еквадору в Лондоні в 2012 році. Він не може залишити його територію, оскільки побоюється затримання британською поліцією за відмову з’явитися в суд у 2012 році.

Видачі Ассанжа домагаються США, де йому загрожує покарання за розголошення секретних даних Держдепартаменту.

Надання притулку засновнику WikiLeaks вже коштувало уряду Еквадору п’ять мільйонів доларів.

Раніше президент Еквадору Ленін Морено заявив, що влада Великобританії надала письмові гарантії того, що Ассанж може залишити територію еквадорського посольства і не буде екстрадований в жодну з країн світу, де йому може загрожувати страта.