Глава Венеційської комісії Джанні Букіккіо заявив, що підготовлені Верховною Радою зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» у разі їхнього ухвалення вб’ють судову реформу. Таку заяву зробив під час виступу на конференції «Демократія в дії», що відбувається в Києві.

Про це повідомляє «Європейська правда«.

Закон 3711-д у тому вигляді, що схвалений до другого читання, не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії, наголосив Букіккіо.

«Створення заново Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) – термінове завдання. Ми підтримуємо пропозицію створити змішаний національно-міжнародний орган – конкурсну комісію для добору нових членів ВККС. Метод створення цієї конкурсної комісії має бути наближеним до моделі, що довела успіх під час створення Вищого антикорупційного суду», – наголошує Букіккіо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіс президента виправив прес-реліз про розмову Зеленського з Байденом: прибрали фразу про підтримку надання Україні ПДЧ в

Також Букіккіо додає: «ВККС не має бути пов’язана з Вищою радою правосуддя (ВРП) доки останню не реформують і не вона пройде добір. На жаль, закон 3711-д у тому вигляді, що схвалений до другого читання, не відповідає рекомендаціям Венеційської комісії. Ми його не підтримуємо».

Створення нової ВРП за прозорою процедурою, що відсіє недоброчесних суддів, Букіккіо назвав критично важливим. «Склад Вищої ради правосуддя має бути переглянутий до того, як йому довірять призначення ВККС. Це обов’язкова умова, інакше судова реформа буде приречена», – наголосив він.

Венеційська комісія також не підтримує ухвалені Радою зміни до законопроєкту президента Володимира Зеленського щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації. Букіккіо наголосив, що Україна має якнайшвидше перезапустити органи судівського самоврядування, але водночас важливо не покладатися на старі органи, які себе скомпрометували.