На Донбасі терористи застосували новітнє російське озброєння «Краснополь».

Донбас, Краснополь, озброєння, Росія

Як повідомляє «Радіо Свобода», один з таких снарядів влучив у будинок мирного жителя села Новолуганське на Світлодарській дузі.

«Мене приліпило до стінки — і все почало сипатися. У мене стоїть камін і плита, і я якось дивом потрапив під цей куточок», – згадував Віктор Фролов, показавши уламки цегли і дощок, які ще недавно були його будинком.

Повідомляється, що будинок 70-річного пенсіонера знищило попадання всього одного снаряда.

«Це якийсь снаряд не той. Я все бачив. Я був на війні. Але такого снаряда ще не бачив», – зазначив Фролов.

У штабі ООС встановили, що по будинку українця стріляли російським керованим артилерійським боєприпасом «Краснополь».

«Було проведено аналіз саме цього боєприпасу, зібрані всі уламки. Сам боєприпас «Краснополь» має особливості — це і система наведення, це і бойова частина, стабілізаційна частина, ті ж хвостові наконечники, які дозволяють здійснювати коригування траєкторії польоту вже на підльоті до цілі» , – підкреслив речник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

Відзначається, що керований артилерійський снаряд «Краснополь» має калібр — 152 міліметра, вага снаряда — 50 кг. Осколково-фугасна бойова частина дозволяє вражати бронетехніку і укріплені військові об’єкти на відстані до 20 кілометрів. Наводиться боєприпас за допомогою лазерного променя, що входить до складу комплексу. Вогонь ведуть з самохідних гаубиць «Мста-С».

«Для того, щоб використовувати цей боєприпас, потрібен лазерний цілевказівник-далекомір, який підсвічує ціль, а вже на відбитий лазерний промінь летить цей снаряд і потрапляє. Цей далекомір є в складі штатних підрозділів регулярних Збройних сил», – додав заступник начальника науково-дослідного управління Генштабу ЗСУ Віктор Шідлюх.

Додамо, що російські ЗМІ не раз повідомляли, як військові Росії застосовували «Краснополь».

«Від запуску до мети — максимум 15 секунд. Снаряд, аналогів якому в світі більше немає,» Краснополь «. Розробка тульського конструкторського бюро … Роботу «Краснополя» можна порівняти з ювелірною хірургічною операцією. Військові так і називають його — «скальпель», – повідомляло російське ТБ.

Підкреслимо, що дана зброя є тільки у трьох країн: Російської Федерації, Китаю та Індії.

«На момент проголошення незалежності України цей боєприпас був новий і розроблений недавно. Він не встиг надійти на територію України і потрапити до нас на склади. Ніколи його не купували, він не надходив до нас на озброєння — це достовірна інформація», – підсумував Шідлюх.