Під час першої зустрічі з генпрокурором України Юрієм Луценком посол США Марі Йованович передала йому список людей, діяльність яких не варто розслідувати.

Про це глава ГПУ заявив в інтерв’ю американському виданню HillTv.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, США, корупція, Юрієм Луценком

“На жаль, з першої зустрічі з послом США в Києві (Йованович) дала мені список людей, яких ми не повинні залучати до відповідальності. Моя відповідь — неприпустимо. Ніхто в цій країні, ні наш президент, ні наш парламент, ні наш посол не завадять мені розслідувати, має місце злочин”, — сказав він.

Коментуючи цю заяву, Держдепартамент США, назвав його “відвертою вигадкою”.

«Заяви генерального прокурора України не відповідають дійсності і мають на меті послабити репутацію посла Йованович», — йдеться у тексті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Відкрили мені Америку, бл…”: Гройсман після візиту Ляшка на засідання Кабміну (відео)

І додається, що звинувачення на адресу представників США є корупцією.

«Такі атаки поглиблюють нашу рішучість допомогти Україні в досягненні перемоги у боротьбі з корупцією».

Також наголосили, що озвучування претензій у американських медіа не робить ці претензії правдивими.

«Щоб досягти успіху, Україна потребує відданих урядовців та сильних антикорупційних інституцій», — наголошується в тексті. Дипломати пояснили, що їх країна неухильно дотримується взятих на себе зобов’язань, зокрема й фінансової підтримки необхідних для розвитку України змін у системі правосуддя, однак розподіляє кошти з огляду на потреби моменту. «У разі відсутності політичної волі, наприклад, з боку Генеральної прокуратури, ми виконуємо свою відповідальність перед платниками податків США і переміщуємо кошти допомоги туди, де вони можуть зробити позитивний результат», — пояснили в посольстві.

Напередодні Луценко заявив, що під час першої зустрічі після призначення на цю посаду із послом США Марі Йованович вона передала йому список осіб, проти яких не можна проводити розслідування. Також поскаржився, що його відомство не отримало $4 млн, які США мали виділити як підтримку.