До «Нових Санжар» вже приїхали сім автобусів з евакуйованими українцями та іноземцями з Уханю. Однак зустріли їх місцеві мешнканці протестами та сутичками. Чому так сталось – читайте далі.

Експерт з питань управління репутацією Борис Тизенгаузен розповів, що українці до останнього моменту не знали, хто і куди летить та наголосив: «Це абсолютний провал влади в комунікації».

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, еваеуація. Китай, коронавірус, Санжар

Фесенко: Історія з евакуацією українців з КНР виявила найгірші риси нашого національного характеру

«Літак з евакуйованими українцями кружляв над Харковом, повертався в Київ і летів ще кудись. Якби за декілька днів було зрозуміло, що вони летять туди, були розгорнуті мобільні інформаційні групи в цьому селищі і людям б пояснювали та давали пам’ятки, як себе поводити, що нічого страшного в цьому нема і летять здорові люди, які нікого не заразить, а в районних газетах  про це все розповіли, то можливо такого не було», – зазначив експерт.

Це стало несподіванкою для них, вони за добу дізнались, що туди їдуть здорові люди на карантин,
– пояснив Тизенгаузен.

За його словами, олії у вогонь також підлив депутат Олександр Дубинський, сказавши, що в його округ ніхто не їде, і він його захистив від тієї зарази.

«І ще чим більше силовиків прибуває зараз в цей регіон, то тим більший страх у людей. Вони думають, а навіщо сюди половину Нацгвардії привезли, чому тут БТР розташовані – через те, що привезли тих людей? Ці люди абсолютно не розуміють. І також є провокатори, які надсилають смс про те, що вже є п’ять випадків зараження в Україні, все це поєднується з нашим глобальним ментальним страхом, і люди абсолютно розгублені», – додав Тизенгаузен.

Що відомо про евакуацію людей з Уханя: коротко

  • 20 лютого стало відомо, що евакуйовані українці з Уханя перебуватимуть на 14-денному карантині у медцентрі Нацгвардії «Нові Санжари», що в Полтавській області. Відомо, що в жодного евакуйованого немає симптомів застуди.
  • Персонал «Нових Санжар» вивезли. З евакуйованими контактуватимуть лише ті лікарі, які перебували на літаку.
  • У приміщенні діятимуть усі необхідні заходи інфекційної безпеки. Відходи не потраплятимуть у загальну каналізацію, а утилізуватимуться. Медцентру забезпечена постійна охорона.
  • Однак місцевих жителів рішення влади обурило, тому вони почали блокувати дороги, дійшло навіть до сутичок  У Нових Санжарах почалися сутички між поліцією і противниками евакуації українців з Китаю: відео з правоохоронцями.
    Приблизно о 19:45 сім автобусів з евакуйованими з Китаю в’їха  Автобус з евакуйованими з Уханя прибув до санаторію “Нові Санжари”

Автобуси з евакуйованими прибули до «Нових Санжар»: відео