Президент США Дональд Трамп заявив, що війна в Афганістані стала причиною розпаду СРСР. З таким твердженням він виступив у середу, 2 січня, під час засідання в Білому домі, яке транслювали американські телеканали.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, СРСР, Росія, Афганістан, Дональд ТрампЧитайте: Леденящий ужас

Радянський Союз збанкрутував через ведення бойових дій в Афганістані, підкреслив американський лідер.

«Раніше Росія була Радянським Союзом. Афганістан зробив із нього Росію, оскільки вони збанкрутували, борючись в Афганістані», — зазначив Трамп.

Американський лідер додав, що Радянський Союз мав рацію, починаючи афганську кампанію, оскільки таліби були терористичною загрозою.

Він також підкреслив, що США «витрачають мільярди і мільярди доларів» на Афганістан, де повинні воювати сусіди цієї республіки, зокрема Пакистан, Росія та Індія.

 

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Трамп планує вивести з Афганістану майже половину військового контингенту США. У Білому домі ці дані не підтвердили.

Путін назвав розпад СРСР «величезною трагедією ХХ століття»

Раніше афганський посол у Росії заявив, що Кабул розраховує отримати вибачення Москви за введення радянських військ в Афганістан.

Радянський Союз ввів війська до Афганістану в 1979 році. Останні підрозділи радянських військ залишили територію країни через десять років.
Радянський Союз припинив існування в 1991 році.