Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун попросила не вітати її з 8 Березня.

Супрун, 8 Березня, привітання, не приймає

Як передає Цензор.НЕТ, про це 7 березня вона написала в Фейсбуці.

«Людство дійсно досягло великого поступу в боротьбі за рівність прав — у цивілізованих країнах жінки голосують, навчаються та працюють так само, як і чоловіки. Але боротьба за права жінок — це все ще величезне поле роботи. І дарування букетів та цукерок або ж підкреслене виявлення особливої уваги та турботи 8-го березня з цим не допомагає. Бо це лише відкидає назад всі успіхи, які довелося досягти під час багаторічної боротьби за гендерну рівність», – заявила вона.

Супрун зазначила, що досі є проблеми з рівною оплатою праці між чоловіками та жінками, а також «скляної стелі» для жінок в їхніх кар‘єрах. Вона поскаржилася на «сексизм в інформаційному просторі», коли медіа цікавляться перш за все зовнішнім виглядом жінок, а тільки потім — результатами їхньої роботи.

«Неодноразово стикаюсь з сексизмом під час виконання обов’язків міністра охорони здоров’я. Дивують запитання — «як ви, така тендітна жінка, все це витримуєте?!» Наче в чоловіків є секретна зброя проти атак невільних радикалів чи вроджена здатність «витримувати» більше ніж жінки. Кожен передусім — це людина. Характер і здібності якої залежать від зусиль над собою, пріоритетів, цінностей та цілей, які вона собі ставить. І зовсім не від статі», – підкреслила Супрун.

Вона додала, що 8 березня є державним вихідним переважно в тих країнах, де права жінок порушуються найчастіше, зокрема в РФ, яка використовує це свято як інструмент у гібридній війні з Україною.

«Не лінуйтеся боротися за права жінок і не ігнорувати несправедливість щоденно. Тоді потреба в совєцькій принизливій традиції «дня жінки» відпаде сама собою», — підсумувала Супрун.