Київський райсуд  Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців щодо катування людей. Таке рішення суд озвучив 10 серпня.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, суд, закрили справу, Геннадія КернесаЗвинувачення зможе оскаржити закриття справи Кернеса протягом 7 днів.

Київський районний суд Полтави закрив справу стосовно міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців, яких підозрювали у викраденні та погрозах вбивством прихильникам Майдану взимку 2014 рік. Відповідне рішення зачитав суддя Андрій Антонов.

Зачитуючи рішення, Антонов зазначив, що звинувачення фактично усунулося від докази провини Кернеса, через що справа розглядалася протягом чотирьох років поспіль. Крім того, останні сім засідань, в ході яких мали пройти дебати, прокурори пропустили. Таким чином, суд розцінив позицію прокуратури як відмову від обвинувального акта і виніс рішення про закриття справи.

«Суд постановив: кримінальне провадження за обвинуваченням Кернеса Геннадія Адольфовича, Бліннікова Віталія Дмитровича, Сміцького Євгена Миколайовича закрити у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі», — йдеться у рішенні.

Його озвучив суддя Андрій Антонов.

«Очікував виправдувального вироку», — сказав Кернес після рішення суду.

«Я зрозумів цю постанову таким чином, що провадження припинено в зв’язку з тим, що прокурори систематично не були в залі судового засідання в призначений час і суддя розцінив це як систематичну неявку», — додав він.

 

25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану. У той самий день депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів — Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів» друзів Кернеса «біля готелю «Національ».

Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо мера та двох його охоронців.

Справа стосовно Кернеса та його охоронців, яких підозрювали в незаконному позбавленні волі і погрозах вбивством прихильникам Майдану, розслідувалася з лютого 2014 року. У березні 2015 року Генпрокуратура оголосила про завершення досудового розслідування.

Геннадію Кернесу інкримінували викрадення активістів в Харкові.