Печерський районний суд Києва в понеділок, 7 жовтня, відправив під арешт колишнього народного депутата Сергія Пашинського.

Відповідне рішення зачитала суддя Олеся Батрин, повідомляє РБК-Україна.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Сергія Пашинського, арешт

Читайте також: У ДБР оголосили підозру Пашинському

Такою постановою суд задовольнив клопотання слідчих Державного бюро розслідувань (ДБР), які просили суд відправити Пашинського під варту без права внесення застави.

Суддя додала, що Пашинський перебуватиме під вартою до 4 грудня.

Повний текст ухвали суддя оголосить о 14 годині 9 жовтня.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п’яти днів після оголошення.

На засіданні був присутній екс-секретар РНБО і соратник Пашинського Олександр Турчинов.

Адвокат Андрій Федур: «Рішення для нас очікуване, але незаконне. Ми будемо його оскаржувати.

Суд ухвалив рішення про застосування безальтернативного арешту з однією метою: забезпечити можливість фізичного знищення мого підзахисного в Лук’янівському СІЗО…

Є реальна загроза життю мого підзахисного.

Зараз їхатиму до слідчого вирішувати питання про негайне прийняття рішення про застосування заходів безпеки в умовах тримання під вартою».

Нагадаємо, 4 жовтня ДБР повідомило про вручення підозри Пашинському по «справі Хімікуса». Йдеться про інцидент 31 грудня 2016 року, тоді Сергій Пашинський заявив про напад на нього в Київській області, під час якого він застосував зброю.

Постраждалий під час сутички В’ячеслав Хімікус розповів, що Пашинський дістав зброю, коли йому ніхто не погрожував, і не робив попереджувального пострілу в повітря.

У серпні 2017 року стало відомо, що Генпрокуратура закрила кримінальну справу проти Пашинського. У ГПУ прийшли до висновку, що нардеп діяв у рамках необхідної оборони, яка виключає його кримінальну відповідальність. А Хімікус подав скаргу в ЄСПЛ.

Портнов оголосив винагороду за інформацію про втечу Пашинського