США вивчають можливість нових поставок зброї Україні в доповнення до протитанкових ракет, які були відправлені їй раніше.

Про це повідомив глава Європейського командування збройних сил США генерал Кертіс Скапаротті.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, США, поставок зброї

З його слів, будь-якому постачанню передуватимуть «політичні дискусії». А зброя, про яку йде мова, включає військово-морські системи, покликані допомогти Україні реагувати на інциденти, аналогічні події в Керченській протоці в минулому році.

«Рекомендації по Україні, особливо стосовно того, що стосується зброї летального характеру, повинні пройти відповідні процедури, включаючи політичні дискусії, результатом яких стане надання повноважень для розгортання подібних збройових систем», — заявив він, виступаючи в Комітеті Сенату з питань збройних сил.

«Є інші системи, снайперські системи, боєприпаси і, з огляду на Керченську протоку, можливо, має сенс також розглянути питання про постачання військово-морських систем в майбутньому, у міру нашого просування вперед», — додав він.

Відповідаючи на запитання голови комітету сенатора Джеймса Інхофа, чи будуть потрібні для цього відповідні положення в законопроекті про оборонну політику цього року, Скапаротті сказав, що у нього «будуть рекомендації для цього».

У листопаді Росія обстріляла три українських кораблі, які намагалися пройти через Керченську протоку, що з’єднує Азовське море з Чорним. Кілька членів екіпажу отримали поранення, а кораблі були захоплені. 24 українських моряка були арештовані, і з тих пір російські суди неодноразово продовжували термін їх арешту.

У минулому році США продали Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin, щоб допомогти їй у боротьбі з сепаратистами, яких підтримує Росія. До цього США надавали Україні лише допомогу нелетального характеру.

У вівторок Скапаротті, який також є верховним головнокомандувачем силами НАТО в Європі, заявив, що українська сторона «відповідально» підійшла до використання протитанкової зброї.

«На мій погляд, українці дуже добре підготувалися до його експлуатації, — сказав він. — Вони відповідали за його безпеку і розгортання, і ми уважно спостерігали за цим. Так що вони добре з цим впоралися».