Генпрокуратура розпочала досудове розслідування за фактом можливого втручання вищих посадових осіб країни в діяльність суддів під час засідання РНБО у справі «ПриватБанку».

Про це інформує прес-служба Окружного адмінсуду Києва.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, ГПУ, Приватбанк, досудове розслідування, судЧитайте також: Порошенко: я 5 років забезпечував верховенство права

Генеральна прокуратура внесла відомості до ЄРДР за результатами розгляду заяви колегії суддів, які ухвалили рішення у справі про націоналізацію фінустанови. Зокрема, судді просили почати розслідування стосовно президента Петра Порошенка, міністра юстиції Павла Петренка та голови Нацбанку України Якова Смолія.

Зазначається, що розслідування розпочато за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів).

Читайте також: В Україну повернувся бізнес-партнер Коломойського

“Судді зазначили, що керівництво держави, коментуючи рішення про визнання незаконною націоналізацію “ПриватБанку”, зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність і неупередженість”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва за позовом Ігоря Коломойського визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною. Після того, як рішення було винесено, голова адмінсуду Павло Вовк звинуватив президента Петра Порошенка у тиску на судову владу.

Наступне засідання у даній справу відбудеться 4 червня.

Читайте також: Луценко хотів би залишитись генпрокурором і об’єднатися з Аваковим