Під час президентської кампанії Дональда Трампа у 2016 році змови з Росією не було, свідчать результати розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера.

Доповідь про це розслідування підготував для Конгресу генеральний прокурор Вільям Барр.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, США, Росія, розслідування, Трамп, втручання у вибори, Роберта МюллераЧитайте також: Посол США в Україні звернулась до українців: «Проголосуйте на виборах 31 березня»

Американський президент уже відреагував на ці висновки: «Ніякої змови, ніяких перешкод».

Дональд Трамп, який неодноразово називав це розслідування «полюванням на відьом», назвав «ганьбою, що країна змушена була пройти через все це».

Доповідь — це кульмінація двох років розслідування пана Мюллера, в ході якого переслідували кількох найближчих помічників команди президента, деяких навіть ув’язнили.

«Хоча в цьому звіті немає висновку про те, що президент вчинив злочин, він не звільняє його від відповідальності», — написав пан Мюллер у своїх висновках.

Що в доповіді?

У підсумковому листі Вільяма Барра викладені результати розслідування, які стосуються спроб Росії вплинути на президентські вибори 2016 року.

Висновок звучить так: «Спеціальна рада не виявила, що будь-яка особа з США чи офіційна кампанія Трампа увійшли в змову або свідомо координувалися з Росією».

Друга частина стосується перешкоджання правосуддю. Генпрокурор стверджує, що є недостатньо доказів, аби встановити, що «президент перешкоджав правосуддю».

При цьому він вказує, що згодом буде підготовлена детальніша доповідь про розслідування, деякі матеріали якої підлягають обмеженням.

Що далі?

Оприлюднення ключових висновків розслідування може ознаменувати початок тривалої боротьби за оголошення всього звіту спецпрокурора Мюллера.

Деякі високопоставлені демократи закликали оприлюднити повні результати разом з усіма слідчими документами.

Генпрокурор Барр заявив, що такі деталі будуть, але знадобиться деякий час для їхньої підготовки. Конкретних часових рамок він не назвав, проте демократи можуть вимагати свідчень генпрокурора перед судовим комітетом.

Голова цього комітету, демократ Джеррі Надлер заявив у Twitter, що буде просити пана Барра дати свідчення найближчим часом щодо «розбіжностей та остаточного рішення» у цій справі.

І хоча Дональд Трамп заявив, що відбулося «тотальне виправдання», близько десятка інших розслідувань продовжують вивчати його діяльність.

Щодо Москви, то російське керівництво постійно наголошувало, що жодним чином не втручалося в перебіг виборів у США. Натомість американські спецслужби стверджують протилежне, звинувачуючи Росію в спробах активного втручання в виборчий процес у Сполучених Штатах.