Солдати Збройних Сил України при нещасних випадках, пов’язаних з мимовільними вибухами зброї, ризикують залишитися без компенсацій по страховці.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, СОЛДАТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ, нещасних випадках, міномет Молот«Якщо бійці будуть визнані винними в тому, що вони неправильно експлуатували військову техніку, вони не отримують належних компенсацій. Таким чином, караються не вони — вони вже і так достатньо покарані — а їхні родини. Це найголовніша проблема», — пояснив експерт у сфері українських озброєнь, який побажав зберегти анонімність.

У свою чергу капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Гарі Табах сказав, що в США інший підхід до подібних випадків.

«Якщо солдат неправильно використовував техніку і постраждав — відповідальність лягає на командирів. Це означає, що є проблеми з дисципліною або недопрацювання. Коли ви дивитеся американські новини і показують наші війська в Іраку або Афганістані — подивіться уважно — у всіх каски пристебнуті, палець з курка знято. Це професіонали, солдати, які служать по 5-10 років. Це їхня робота», — підкреслив військовий США.

«Тому, якщо навіть у мене боєць після служби поїхав додому на машині, не пристебнувся і потрапив в аварію — це моя провина, що у мене недисциплінований боєць, це моїй кар’єрі кінець», — пояснив він.

«Тут брак професіоналізму, професіоналів немає», — сказав Табах, коментуючи серію трагедій, пов’язаних з використанням міномета «Молот».

За 2 роки внаслідок вибухів мінометів «Молот» в Україні загинули 13 військовослужбовців, 30 отримали травми.

Таку статистику озвучив генеральний прокурор Юрій Луценко на засіданні оборонного комітету Верховної Ради.