У парламентській фракції «Слуга народу» хочуть вивести телебачення з-під дії закону про захист української мови. Для цього на 14 червня збирають позачергове засідання комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media
У Верховній Раді хочуть переглянути мовний закон

«Виглядає, що серіал «Слуга народу проти української мови», не закінчиться ніколи. Якщо до того депутати президентської фракції хотіли просто відтермінувати введення в дію нових правил трансляції фільмів, то тепер вони хочуть взагалі назавжди вивести телебачення з-під дії закону про українську мову. На їхню думку, українці не заслуговують на те, щоб дивитися по українському телебаченню українські фільми і серіали українською мовою! Тому давайте дивитись те саме, але російською. Тому що «какая разніца», — написав нардеп Микола Княжицький у Facebook.

16 липня має вступити в дію норма мовного закону за якою всі покази фільмів і серіалів мають здійснюватися виключно українською. На початку червня депутати від партії «Слуга народу» хотіли зірвати введення в дію цього пункту. Але у парламенті зняли з розгляду відповідний законопроєкт №5554.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроект о коренных народах поможет реализовать Закон о государственном языке

«Тільки один парламент світу опікується російською мовою більше — Державна дума Російської Федерації. Колеги, вибір для кого і на кого працювати лише за вами. Або ви поважаєте українську мову, українські символи і українське суспільство, або працюєте на державну думу країни агресора і продовжуєте нищити українську мову, українські символи і українське суспільство», — заявив депутат.

Всупереч регламенту ініціатори змін, хочуть розглянути їх на незаконному позачерговому засіданні парламентського комітету.

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендував депутатам ухвалити законопроєкт про можливість навчання іноземців у ВНЗ російською мовою.

«Цей законопроєкт уже вносили торік, але провалили. Попри благородну назву «Про внесення змін до закону України «Про вищу освіту» щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян і осіб без громадянства», його мета є простою. Це запровадження російської як мови викладання для іноземних студентів. У цьому немає жодної потреби. В українських вузах приблизно 90 відсотків студентів-іноземців є вихідцями не з пострадянського простору. Для 10 відсотків навряд чи російська залишилася мовою спілкування. Мало хто її добре знає», — сказав народний депутат Володимир В’ятрович.

Довідка

За місяць, 16 липня, має вступити в силу чергова норма закону про українську мову. Відповідно до неї всі покази фільмів і серіалів на ТБ мають здійснюватися виключно українською мовою.

Але на початку червня депутати від парламентської фракції «Слуги народу» спробували зірвати введення в дію цього пункту.

Завдяки діям опозиції та підтримки суспільства відповідний законопроєкту №5554 вдалося зняти з розгляду у Верховній Раді.