Офіційна церемонія вступу президента України на посаду не може вважатися якимось особливо дорогим шоу – з декораціями, артистами та технічним забезпеченням. Та все ж певні гроші з кишені українців на інавгурацію завжди виділяються.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, кошти, інавгурацію, президент

Журналісти поцікавилися – скільки раніше було витрачено бюджетних (читай – наших з вами) грошей, щоб вручити президенту «булаву». Пам’ятаємо, що гривня останні роки зазнавала карколомних коливань і падінь. Тому порівнюємо суми, витрачені на інавгурації, з мінімальною на той час заробітною платою.

Читайте також:  Инаугурация Зеленского: у Путина сделали заявление

Як повідомили у відповідь на запит у Державному управлінні справами, для проведення офіційних заходів з нагоди складання присяги українському народові Віктором Ющенком касові видатки склали 1 мільйон 446 тисяч гривень. На проведення заходів з нагоди інавгурації Президента України Віктора Януковича – 1 мільйон 790 тисяч гривень, Петра Порошенка – 1 мільйон 284 тисячі гривень.

Мінімальна заробітна плата у січні 2005 року (під час інавгурації Ющенка), була 262 гривні, у лютому 2010 (інавгурація Януковича) – 869 гривень, у червні 2014 (інавгурація Порошенка) – 1218 гривень.

Читайте також: Чому Порошенко і Зеленський обидва не праві

Виходить, щоб сплатити інавгурацію Ющенка, трохи більше 5500 українців мали б віддати свої «мінімалки». Прийняти на президентську посаду Януковича коштувало понад 2000 мінімальних зарплат. А Порошенко обійшовся у «всього» трохи більше 1000 «мінімалок».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Скільки «мінімалок» коштували інавгурації президентів