Україна завершила випуск 12-річних єврооблігацій. Таким чином Києву вдалося б залучити на ринку 1,75 мільярда доларів. Однак згодом цю угоду скасували.

 новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, НБУ, відставка Смолія, інвестиції, єврооблігацій

Україна випустила 12-річні єврооблігації: деталі

Спершу інформаційна агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерела в банківських колах повідомила, що Україна розмістила «довгі» 12-річні євробонди з погашенням у березні 2033 року. Сума облігацій – 1,75 мільярда доларів. А відсоткова ставка за цими цінними паперами становить 7,3% річних. Згодом цю інформацію підтвердив інвестиційний банкір Dragon Capital Сергій Фурса у фейсбуці.

Україна залучила 1,25 мільярда євро за найдешевшими в історії ставками: що це означає

За словами фінансистів, спочатку орієнтир прибутковості дорівнював 7,875%, потім його знизили до 7,625%, і зрештою він став 7,3% – 7,4%.

Сумарний «новий» попит (тобто без урахування пред’явлених до викупу в межах проведеного паралельно з новим розміщенням тендера за двома старими випусками) становить 7,5 мільярда доларів.

Організаторами розміщення виступили JP Morgan і Goldman Sachs. Нові євробонди України мали б стати першим виходом уряду на міжнародні ринки капіталу від початку коронавірусної економічної кризи.

Гроші від випуску цих євробондів мали б спрямувати на погашення боргів за попередніми євробондами. Тобто, в межах тендеру Україна викуповує євробонди з погашенням у 2021 та 2022 роках на суму до 750 мільйонів доларів.

Наразі в обігу перебувають папери цих випусків відповідно на 1,41 мільярда доларів і 1,38 мільярда доларів.

Ціна викупу:

  • 1 035 доларів за 1 тисячу доларів номіналу євробондів – 2021;
  • 1 042,5 доларів – євробондів – 2022.

Решту 1 мільярд доларів уряд міг використати на покриття дефіциту державного бюджету (його розмір у 2020 році складає приблизно 300 мільярдів гривень або чверть всіх запланованих видатків).

Угод про випуск Україною євробондів скасували

Згідно з оприлюдненою інформацією, угоду з розміщення євробондів українським урядом встигли завершити незадовго до оголошення з боку голови Національного банку України Якова Смолія рішення подати у відставку. Однак згодом її все ж скасували через відставку Смолія. Про це пише Bloomberg та мовиться у повідомленні пан’європейської фондової біржі.

Фахівці зазначають, що скасування угоди відбулося з ініціативи українського уряду. Таке рішення є першим подібним в історії України.

Наскільки я розумію, в інвесторів не було права відмовитись від євробондів. Хіба йти потім судитися. Але наш уряд вчинив розумно: між короткостроковою ціллю взяти гроші зараз і довгостроковою ціллю – зберегти довіру інвесторів, обрали друге,
– зауважив аналітик інвестиційної компанії ICU Михайло Демків у коментарі «Громадському».

За словами фінансиста Сергія Фурси, угоду про розміщення євробондів скасували через підрив незалежності Національного Банку.

«Це безпрецендентна подія. Україна не залучила 1 мільярд доларів нових грошей. Інвестори не люблять, коли їх кидають. І для України грошей більше немає», – наголосив експерт.