Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провело обшуки у звільненого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, його сина Ігоря та інших фігурантів корупційного скандалу в «Укроборонпромі».

НАБУ, Гладковськи, обшук, Укроборонпром

Цю інформацію підтвердив голова НАБУ Артем Ситник на брифінгу в Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна». Відзначається, що детективи нагрянули в будинку до фігурантів справи.

«На основі того, що ми побачили в тих сюжетах, ми зареєстрували два провадження. В рамках одного з них була проведена низка обшуків — близько 20, в тому числі і за місцем проживання Ігоря і Олега Гладковських, Віталія Жукова, Андрія Рогози та інших, — сказав Ситник.

За його словами, у провадженнях, які передавалися НАБУ, в тому числі і від Генпрокуратури, «достатніх підстав для оголошення підозри (Ігорю. — Ред.) Гладковському не було».

Йому важко сказати точно, скільки справ, що стосуються оборонної сфери залишилося в Генпрокуратурі. «Матеріалів, в яких була копія цих листувань, у нас також не було», — сказав Ситник.

«Звичайно ж, ми будемо допитувати журналістів на предмет походження всіх цих матеріалів. Але підкреслю, що це вже копії, а не те, що можна назвати справжнім листуванням», — додав глава НАБУ

За його словами, необхідно ідентифікувати достовірність цього листування, перш ніж воно зможе лягти в основу певних доказів.

Ситник уточнив, що в розслідуваннях про розкрадання в «Укроборонпромі» фігурують понад 10 державних підприємств, передає «РБК-Україна».

«Всього в розслідуваннях НАБУ фігурують понад 10 державних підприємств оборонпрому. За попередніми оцінками, викрита на них корупція завдала збитків на 1 млрд гривень. Ці факти корупції детективи розслідують в межах понад 25 кримінальних проваджень», — повідомив він.

Також він підкреслив, що корупція в ОПК є одним з головних пріоритетів в роботі детективів НАБУ.

Ситник додав, що з матеріалів провадження, за даними НАБУ, в ГПУ було виділено 87 аркушів. І як матеріали, а не кримінальне провадження, були спрямовані в НАБУ.

За його словами, в основному ці листи містять дані листування Євгена Шевченка. При цьому він підкреслив, що Шевченко ніколи не був співробітником НАБУ, він співпрацював з детективами в низці кримінальних проваджень. Ця співпраця оформлялася угодами про конфіденційну співпрацю.

Також стало відомо, що обшуки НАБУ пройшли і у генерального директора державного концерну «Укроборонпром» Павла Букіна. Про це повідомляють «Українські Новини».

«Обшук проводиться у всіх фігурантів справи, в тому числі і у Букіна», — сказало поінформоване джерело.

За його словами, обшуки проводяться як в автомобілях фігурантів, так і в квартирах і будинках, включаючи навіть коханок.