У січні компанія «Українська бронетехніка», яка належить голові парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергію Пашинському, отримала 200 млн гривень на виконання таємної угоди з Міноборони.

Пашинський, скандал. в оборонці, Міноборони

Як повідомив голова експертної організації StateWatch Гліб Канівський із посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів, гроші перерахували в рамках державного оборонного замовлення на постачання бронемашин «Варта», передає «Економічна правда».

Зазначається, що кошти надійшли з рахунку Державного казначейства на приватний рахунок «Української бронетехніки», відкритий в Ощадбанку.

Таємна оплата без конкурсу поза Prozorro за автомобіль, який має декілька конкурентів на ринку України й про технічні характеристики якого достатньо інформації в мережі інтернет, свідчить про те, що Міноборони могло зробити свій вибір на користь «Варта» під тиском політиків», — вважає Канівський.

Як стало відомо, Міноборони намагається стягнути штрафні санкції з ТОВ «Українська бронетехніка» за несумлінне виконання таємних контрактів у попередні роки.

ТОВ «Українська бронетехніка» — маловідома приватна фірма, яка до 2015 року мала назву ТОВ «Укрглавпак» і спеціалізувалася на виробництві тари з пластмаси.

Директор фірми Олександр Кузьма є родичем відомого у фармбізнесі Миколи Кузьми, який у 2014 році був помічником на громадських засадах Пашинського. На початку двотисячних Кузьма був помічником народного депутата Раїси Богатирьової, на той час члена Партії регіонів, яка пізніше стала міністром охорони здоров’я.

У 2015 році в коментарі ЗМІ Микола Кузьма назвав себе ідеологом створення бронемашини «Варта».