Народного депутата, героя України Надію Савченко випустили із СІЗО. Суд Броварського району Київської області постановив, що Савченко може вийти на свободу, оскільки в ніч на 16 квітня минав термін її утримання під вартою.

Про це повідомила сестра Надії Савченко Віра.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, суд, Рубан, Савченко випустили із СІЗО

Суд звільняє обвинувачених Рубана Володимира та Савченко Надію з-під варти. Будь-ласка, дайте можливість Рубану Володимиру залишити місце обмеження та залишити зал суду,
– заявила суддя Броварського міського суду.

Віра Савченко підкреслила, що Надію відпустили, оскільки термін арешту сплив 16 квітня, а суд не продовжив їй термін тримання запобіжного заходу.

«Я показала, як за волю треба боротися. Я бажаю кожному несправедливо засудженому волі. Я не порушую правила, не втікаю за кордон, як гарантували прокурори. Я не втікаю з України, бо я Герой України. І для мене Україна не пусте слово», — заявила Надія Савченко у залі суду.

«Я докажу свою невинуватість, я виграю у цьому суді. Тепер нам спішити нікуди», — додала вона.

Так само звільнили й колишнього керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана повідомляє «Громадське» з посиланням на сестру Надії Савченко Віру.

У прокурорів була можливість внести нове клопотання про подовження підозрюваним запобіжного заходу, але в них не виявилося заздалегідь підготовленого бланку клопотання, датованого 16 квітня. Втім, прокурори можуть вимагати обрання нового запобіжного заходу для Савченко та Рубана на наступному засіданні.

Також суд поставив питання про можливість продовження підготовчого засідання щодо розгляду обвинувального акту. Але через відсутність в залі адвоката Рубана Шевчука було винесено рішення про перерву. Відтак, суд завершив засідання.

За словами Валентина Рибіна, обвинувальний акт Рубану вручили лише 21 січня 2019 року. Щодо Савченко, то їй кілька разів продовжували термін утримання під вартою. Востаннє це сталося 15 лютого. Тоді народному депутату продовжили арешт на 2 місяці. На цьому ж засіданні розглядали справу Рубана, і суд оголосив аналогічне рішення.

Броварський міськрайонний суд Київської області звільнив з-під варти Савченко і Рубана близько опівночі з 15 на 16 квітня, оскільки саме тоді сплив термін їх тримання під вартою, який суд так і не подовжив.

Наступне засідання суду, на якому обох підозрюваних можуть взяти під варту, заплановане на 7 травня.

Спроба перевороту

Правоохоронні органи підозрюють Савченко і Рубана у змові з метою насильницького повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, у підготовці замаху на життя президента, депутатів парламенту, членів уряду за попередньою змовою групою осіб, а також у підготовці теракту.

Генпрокурор Юрій Луценко стверджував, що в листопаді 2017 року Рубан і Савченко звернулися до офіцерів збройних сил України з пропозицією взяти участь в задуманому ними поваленні влади. Четверо офіцерів хмельницького полку армійського спецназу погодилися на цю пропозицію і звернулися в Службу безпеки України.

Савченко перебувала під вартою з 23 березня 2018 року.

Рубана затримали 8 березня 2018 року на КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї, яку він віз з окупованої території на підконтрольну частину України. 9 березня Шевченківський райсуд Києва заарештував його.