Народний депутат Надія Савченко та керівник організації “Офіцерський корпус” Володимир Рубан в найближчі дні можуть бути звільнені із СІЗО.

Про це в телеграм-каналі повідомив Андрій Портнов.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, САВЧЕНКО, РУБАН, звільнені із СІЗО

“Тільки що колегія суддів Київського апеляційного суду звернулася в ГПУ зі зверненням, в якому вказала на незаконність утримання під вартою Савченко та Рубана. Суд відправив справу в Броварський суд. При правильній роботі адвокатів, вже в понеділок вони можуть бути звільнені”, – розповів він.

Також з’явився відповідний документ з дорученням колегії суддів до ГПУ і уповноваженому Верхової Ради з прав людини.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policyКиївського апеляційного суду подання в.о. голови Дарницького районного суду міста Києва про визначення територіальної підсудності кримінального провадження за обвинуваченням Савченко Н.В. та Рубана В.В. задоволено, кримінальне провадження направлено для розгляду до Броварського міськрайонного суду Київської області”, – сказано в повідомленні прес-служби Київського апеляційного суду.

У свою чергу на сторінці Савченко в Facebook нагадали, що термін утримання її під вартою закінчується вже в понеділок, 15 квітня.

Читайте також: Порошенко 14 квітня сам виступить на стадіоні “Олімпійський”, українців кличуть його підтримати

“Надія Савченко незаконно утримується за гратами чинним режимом з 15 лютого. Також за рік утримання Надії в СІЗО за сфабрикованою справою, не було надано ніяких анонсованих прокурором, без юридичної освіти, доказів”, – сказано в повідомленні.

Адвокат Рубана Валентин Рибін підтвер, що “якщо до 24:00 15 квітня санкція не буде продовжена, Володимир і Надія будуть вважатися особами, щодо яких не діє жоден запобіжний захід”.

Він пояснив, що 12 квітня в Апеляційному суді прокурори намагалися вручити клопотання про продовження арешту Савченко та Рубану самим обвинуваченим і їх адвокатам, де залишали пробіл в частині назви суду, якому випаде розглядати питання продовження/непродовження арешту.

“Але у нас була узгоджена позиція з цього приводу з колегами. Ще коли колегія пішла в дорадчу кімнату для винесення вердикту про підсудність, ми покинули зал і такі папери прокурорів не прийняли. Тобто, в даний час клопотання про продовження арешту нам не були вручені. Очікуємо, що їх нам передадуть в понеділок в Броварах, і у нас буде три години для ознайомлення з ними”, – стверджує Рибін.