Лідери Європейського Союзу на саміті у Брюсселі запропонують допомогу українським регіонам, постраждалим від дій Росії в Азовському морі, але нові санкції проти Росії не будуть введені.

Про це повідомляє Euractiv, посилаючись на проект висновків саміту, який відкривається у четвер.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, ЄС, Брюсель, саекції, запропонують допомогу

За даними видання, у проекті не згадується про розгляд подальших санкцій проти Росії через відсутність згоди між державами-членами.

Дипломати розраховують на продовження існуючих санкцій, але не досягнуто консенсусу щодо збільшення тиску, до якого закликають низка країн.

Один із німецьких дипломатів підтвердив, що у Євросоюзі відсутній консенсусщодо введення нових санкцій проти Росії через дії в Азовському морі.

В той же час, ЄС готує пропозицію щодо фінансових та інших заходів, спрямованих на допомогу районам Східної України, які відчувають негативний ефект через те, що Росія заважає вільному судноплавству в Азовському морі.

«ЄС готовий прийняти заходи щодо подальшого зміцнення своєї підтримки на користь постраждалих регіонів України», — йдеться у висновках.

Нагадаємо, Україна пропонує ЄС запровадити персональні санкції проти російських військових, які брали участь в актах агресії проти України, обмежити можливості російських азовських портів та інші.

Загалом близько десяти держав-членів Євросоюзу підтримують додаткові санкції проти Росії за її агресію в районі Керченської протоки.

Читайте також: Моґеріні: підтримка регіонів України через блокування Керченської протоки важливіша за санкції проти Росії