У двох мечетях міста Крайстчерч у Новій Зеландії невідомі відкрили вогонь. Поліція повідомляє про «численні жертви». Прем’єр-міністерка країни заявила про щонайменше 40 загиблих та 20 постраждалих.

Десятки людей доставили у лікарні, повідомляє The New Zealand Herald.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, теракт, Новій Зеландії

15 березня після денної молитви до мечетей Аль-Нур і Лінвуд Масджид зайшли озброєні чоловіки та почали стріляти. За словами очевидців, на момент захоплення у мечетях залишалось 200 і 300 людей. Свідки розповіли, що бачили людей, які стікали на землі кров’ю.

Нападників було щонайменше двоє. Один із них – 28-річний австралієць Брентон Таррант, який написав маніфест, в якому описав свої наміри та написав, що «це – терористичний акт». Під час стрілянини один із бойовиків вів пряму трансляцію.

В руках у чоловіка — напівавтоматична рушниця і величезний запас патронів на поясі. Перша жертва була застрелена в дверях. Опинившись всередині мечеті, чоловік почав стріляти без розбору.

Коли він ви вийшов з мечеті — стріляв випадковими пострілами по машинах, що проїжджали повз.

 

 

Одним з озброєних людей є австралієць, який написав 37-сторінковий маніфест, який описує його наміри. У ньому злочинець каже: «Це терористичний акт».

Поліція заявила, що працює над видаленням відзнятого матеріалу з соціальних мереж.

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн назвала напад безпрецедентним актом насильства. «Це один із найчорніших днів в історії країни», – заявила вона.

Всі мечеті в Новій Зеландії на даний час закриті з міркувань безпеки.

Такі напади є рідкісними для Нової Зеландії. Країна посилила свої закони щодо зброї у 1992 році після того, як чоловік із психічними проблемами застрелив 13 людей у місті Арамоана.

Водночас люди віком від 16 років можуть подати заявку на стандартну ліцензію на зброю після проходження курсів із безпеки.

Оновлення. Кількість жертв зросла до 49 осіб, передає The Associated Press.