Російські журналісти показали фото з нібито узгодженою Тристоронньою контактною групою так званою формулою Штайнмаєра, яку українська делегація не підписала вчора в Мінську.

Відповідний знімок опублікувало видання «Коммерсантъ».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, ТКГ, Песков, документ, Росія, формулою Штайнмаєра

У «документі» йдеться про те, що закон про особливий статус ОРДЛО повинен набути чинності о 20.00 в день голосування на місцевих виборах, тобто, коли будуть закриті виборчі дільниці.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Також у тексті зазначено, що вибори мають проходити у відповідності з Конституцією України і законом, який регулює позачергові місцеві вибори в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Наголошується, що закон про особливий статус Донбасу буде чинним до винесення рішення ОБСЄ про легітимність виборів. У тому випадку, якщо ОБСЄ визнає, що вибори були чесними, закон почне діяти на постійній основі.

Видання пише, що Москва і «ЛДНР» хочуть, щоб цей документ був інтегрований як ухвалений Україною закон про особливий статус ОРДЛО і в українську Конституцію.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Україна «змінила» свою позицію щодо формули Штайнмаєра

«Раніше всі погодилися з формулою Штайнмаєра і будь-яких умов при цьому паралельно не висувалося. Тобто вона не була обумовлена чимось. Зараз українська сторона змінила свою позицію … Це не вкладається в рамки раніше затверджених домовленостей», — цитує Пєскова Інтерфакс-Україна.

Прес-секретар Путіна вважає, що «висунення Україною умов для реалізації формули Штайнмаєра — це нова позиція для всіх країн, які раніше декларували свою згоду з цією формулою, це нове явище».

Відповідаючи на питання про те, які подальші кроки зробить Москва, Пєсков сказав:

«Безумовно, роботу треба продовжувати… але в будь-якому випадку це не сприяє швидкому просуванню», — заявив він.

18 вересня в Мінську пройшла зустріч Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі.

За її підсумками представник України Леонід Кучма заявив, що реалізація формули Штайнмаєра (на якій наполягає Росія) можлива тільки за умови виконання низки пунктів.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко заявив про свою згоду на реалізацію «формули Штайнмайєра», однак тільки після проведення відповідних умов. У представника України в ТКГ Леоніда Кучми пояснили, що під цим мається на увазі виведення російських військ і техніки, а також встановлення контролю над усіма ділянками кордону.