Росія вводить в оману Україну і світ, натякаючи на перегляд Конвенції Монтре, тому що Москва не в змозі реалізувати свої погрози. Якщо вона і почне переглядати, то їй просто закриють вихід із Чорного моря і все закінчиться. 

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, Чорне море, порти Азова, перегляд Конвенції Монтре«Конвенція Монтре — це відома Конвенція, що регулює проходження кораблів через протоки Босфор і Дарданелли з Чорного в Середземне море. Росія не може переглянути Конвенцію Монтре, тому що це міжнародний документ. Якщо вона і почне переглядати, то їй просто закриють вихід із Чорного моря і все закінчиться. Це просто фантазії», — пояснив український дипломат Володимир Огризко.

За його словами, Росія не вперше несе маячню і спотворює факти, як, наприклад, із референдумом в анексованому Криму.

«А чому Путін каже спочатку, що ми організували в Криму референдум, а через день виходить відредагований текст, де слово «ми» прибрали? Тому що це Росія», — говорить дипломат.

Що стосується санкцій, то Огризко впевнений, що вони дадуть необхідний ефект.

«Звичайно, це абсолютно правильно, і я думаю, якщо такі санкції на абсолютно неадекватні дії російських прикордонників будуть введені, це стане холодним душем на голову Москви. Поки ми говоримо, що мовляв тут нічого страшного немає, доти нам будуть сідати на голову, я чесно такої позиції не розумію», — говорить він.

Що саме за санкції і як вони будуть діяти, поки говорити рано. За словами дипломата, спочатку санкції вводяться як факт, а вже потім фахівці визначатимуть, що саме за санкції, яка буде їхня сила і на який проміжок часу їх введуть.

«Якщо дуже загально і в цілому, то мова йде про обмеження на захід суден, що йдуть у порти РФ в Азовському морі», — додав Огризко.

Як раніше повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян запропонував ввести дзеркальні санкції у відповідь на створення Росією перешкод суднам, які проходитимуть в українські порти Азовського моря.

За даними Мінінфраструктури, Росія затримала в Азовському морі щонайменше 148 українських суден.

Як зазначили у відомстві, санкції можуть стосуватися Чорноморських портів РФ.