Росія вирішила не визнавати рішення Гаазького суду за позовом «Нафтогазу» до «Газпрому». Про це заявили в прес-службі Мін’юсту Росії.

На думку Мін’юсту РФ, у арбітражу «відсутня юрисдикція» для розгляду позову.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Росія, Газпром, Нафтогаз, Гаазького суду

«Російська Федерація у відповідному розгляді не брала участь і не визнає часткове рішення в зв’язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд позову НАК «Нафтогаз» і інших до Російської Федерації», — сказано в повідомленні відомства.

Раніше сьогодні стало відомо, що борг «Газпрому» перед «Нафтогазом України» виріс ще на $200 мільйонів. Це відсотки, які раніше Стокгольмський арбітраж зобов’язав «Газпром» виплатити українській стороні за підсумками двох суперечок.

Раніше про позитивне для «Нафтогазу» рішення Третейського суду в Гаазі повідомив голова НАКу Андрій Коболєв. За його словами, компанії вдалося довести, що юрисдикція трибуналу поширюється на цей випадок, а також, що Росія винна у втраті «Нафтогазом України» активів у Криму. Вартість втрачених від анексії Криму активів компанія оцінює в суму до п’яти мільярдів доларів США, зазначив Коболєв.

Арбітражне провадження за позовом «Нафтогазу» проти Російської Федерації через незаконну експропріацію майна у Криму було розпочато 17 жовтня 2016 року. Справа розглядається при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов’язав «Газпром» доплатити НАК «Нафтогаз України» $ 4,63 млрд за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу «Газпром» повинен доплатити НАК $2,56 млрд.

У свою чергу, «Газпром» підтвердив, що повинен виплатити НАК «Нафтогаз України» $ 2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Читайте також: «Банд*рлоги розчленували берізку у трусиках»: у Криму видали нову треш-пропаганду. Відеофакт