Російська Федерація готова передати Україні ув’язнених моряків, якщо Київ дасть гарантії їх кримінального переслідування за російськими законами.

Про таку пропозицію в середу, 26 червня, повідомила прес-служба МЗС України.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, умови звільненняЧитайте також: Захваченным Россией в плен морякам грозит до 6 лет лишения свободы, — адвокат

Москва вимагає від Києва гарантії того, що в Україні моряки відбуватимуть покарання за російськими законами.

Зазначається, що вчора МЗС України отримало ноту Міністерства закордонних справ Російської Федерації з пропозицією, щоб Україна дала письмові ґарантії продовження кримінального переслідування моряків «відповідно до російського законодавства».

Читайте також: Український моряк одружився в російському СІЗО

«Вважаємо цю пропозицію Росії неприйнятною і такою, що загострює суперечку між Україною і Росією щодо імунітету військових кораблів. Про це українська сторона вже проінформувала Міжнародний трибунал з морського права», — йдеться в повідомленні.

У МЗС України також вимагали, щоб Росія без будь-яких подальших умов виконала Наказ Міжнародного трибуналу з морського права і невідкладно звільнила захоплених 24 українських моряків.

Про даний факт Україна вже повідомила в трибунал.

У свою чергу міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці в Facebook заявив, що таким чином РФ намагається примусити країну визнати судове переслідування військовополонених і побічно погодитися з окупацією Криму. “Так не буде”, – написав він.

Читайте також: Російська нахабність не знає меж: Кремль не випустить українських моряків

Відомство в черговий раз зажадав негайно повідомити про час і місце визволення 24 моряків і повернення кораблів.

Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про долю затриманих в Керченській протоці українських моряків перебуває за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Читайте також: Захоплені українські кораблі зникли з порту Керчі