Росія має намір утилізувати залишену в Криму в 2014 році військову техніку України, якщо її не заберуть до 2024 року. Про це заявив голова комітету Держдуми з оборони, колишній командувач Повітряно-десантних військ Володимир Шаманов, передає ТАСС.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія. Крим, військову техніку, утилізувати

За його словами, мова йде в тому числі і про таку військову техніку, як кораблі і літаки.

“Виходячи з міжнародних норм, протягом 10 років вони повинні або забрати техніку, або через 10 років ми будемо змушені це утилізувати”, – заявив Шаманів.

Разом з тим він додав, що на сьогоднішній день українська військова техніка, серед якої також кораблі і літаки, приходить в непридатність. Російський депутат підкреслив, що сучасної військової техніки України в Криму немає, а залишена “застаріла і Росії не цікава”.

Нагадаємо:

  • На початку 2018 року президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова повернути з Криму Україні її військову техніку, хоча вона «в жалюгідному стані». Йшлося про повернення кораблів і бойових літаків. На думку президента РФ, українські військовослужбовці «могли б прибути, щоб забрати свої кораблі в Одесу».
  • Командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко заявив, що практично вся техніка, яка залишалася на території окупованого Криму, була відремонтована.
  • Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна готова прийняти військові кораблі та авіатехніку з анексованого Криму, але разом із півостровом.
  • Глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін підкреслив, що Україна не отримувала офіційного звернення від Росії щодо повернення Києву військової техніки з Криму. Заяву президента РФ Володимира Путіна Клімкін назвав спробою легалізації анексії півострова.
    Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі не вважають за необхідне направляти Україні будь-які офіційні письмові пропозиції і «слова Путіна в цьому випадку достатньо».