Міністерство оборони Росії взялося створювати мультисервісну транспортну мережу зв’язку, яка стане основою для «суверенного інтернету».

Про це повідомляє ZN.UA.

суверенного інтернету, Росія, новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policВідзначається, що для мережі створять власний пошуковик, електронний журнал обліку дій, а також свою систему ідентифікації користувачів.

Планується, що мережа буде повністю закрита від світового інтернету і не матиме точок обміну трафіком з ним.

Читайте також: Латвія побудувала на кордоні з Росією паркан з колючим дротом

Усю інформацію зберігатимуть на серверах Міноборони Росії, яке вже почало створювати територіально-розподільчі центри обробки даних.

Перший етап будівництва мережі мають закінчити до кінця року (до цього часу військові мають намір прокласти волоконно-оптичний кабель через Арктику), а повністю запустити «суверенний інтернет» – через 2 роки. Кошти на ці роботи вже заклали.

Читайте також: Никто не поедет: США объявили жесткий бойкот России

Нагадаємо:

  • У грудні 2018 року до Держдуми Росії внесли законопроект про забезпечення автономної роботи російського сегмента Інтернету при відключенні від глобальної інфраструктури.
  • 12 лютого 2019 року Держдума прийняла в першому читанні законопроект.
  • 20 лютого президент РФ Володимир Путін пояснив необхідність ізоляції російського інтернету так: «Вони ж там сидять, це ж їхній винахід, і все слухають, бачать і читають, що ви говорите, і накопичують цю інформацію, а так не будуть».
  • 10 березня у Москві пройшов мітинг проти ізоляції російського інтернету. Затримали 15 осіб.
  • Того ж дня, в мережі з’явилися фото «надгробку Путіну», нібито встановленого в Набережних Челнах.
  • На чорному кам’яному пам’ятнику була розміщена фотографія президента і напис: «1952-2019». «Путін поховав вільний інтернет – жителі Набережних Челнів поховали Путіна», – писали в соцмережах.
  • Також повідомлялося, що соцмережа «ВКонтакте» почала видаляти публікацій з фото «могили Путіна».