Військово-політичне керівництво Російської Федерації розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Росія, експансія, Азово-Чорноморський регіонСекретар РНБО відвідав зону проведення операції Об’єднаних сил, де він перевірив готовність до протидії російській агресії на півдні країни, а також організацію берегової оборони та захисту узбережжя Азовського моря.

Турчинов заявив, що нарощування військової присутності РФ поєднується з «грубим порушенням міжнародного морського права в Азовському морі, що виявляється, зокрема, в незаконному будівництві Керченського моста і зростанні кількості інцидентів із затриманням російськими військовими вітчизняних і іноземних суден».

«Ми бачимо спроби РФ фактично почати військово-економічну блокаду Азовського узбережжя України», — сказав він.

Одним з найбільш загрозливих напрямків, за його словами, залишається Маріупольський, де не виключають проведення ворогом і сухопутних, і морських десантних операцій уздовж Азовського узбережжя.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.mediaСекретар РНБО обговорив з командуванням Військово-Морських сил ЗСУ питання створення в Азовському морі корабельно-катерної групи ВМС. Також під час перебування в Маріупольському порту Турчинов визначив з керівництвом Держприкордонслужби комплекс завдань для техзабезпечення і посилення захисту південного кордону.

Турчинов побував на передових позиціях українських військових у Широкиному й обговорив з керівництвом 36-ї окремої бригади морської піхоти бойові завдання для надійного захисту південного флангу лінії зіткнення.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media«Українські військові гідно виконують поставлені перед ними завдання, надійно захищаючи південь України, і здатні адекватно протидіяти військовим провокаціям РФ», — підсумував секретар РНБО.

Нагадаємо, з другої половини квітня російські прикордонники почали оглядати іноземні судна, які йдуть в/з українських портів. За даними Міністерства інфраструктури, станом на 16 липня кількість затриманих для огляду російськими прикордонниками суден становила 148.

У липні в Одеській і Миколаївській областях пройшли щорічні українсько-американські навчання «Сі Бриз-2018», темою яких було «Проведення національної морської операції з безпеки в кризовому регіоні». Після початку навчань МЗС Росії заявило, що розглядає їх як «спробу спровокувати напруження» на південному сході України і в Чорному морі.

Напередодні Турчинов обговорив з послом Великобританії Джудіт Гоф загострення ситуації в Азовському морі у зв’язку з нарощуванням там військової присутності РФ. У цьому контексті він висловив переконання, що українські Об’єднані сили готові адекватно реагувати на будь-які провокації. Також Турчинов висловив надію, що парламент ухвалить законопроект «Про національну безпеку».

Раніше президент Порошенко також обговорював загрози, які РФ створює в Чорному й Азовському морях, на саміті «Україна-ЄС».

Азовське море, згідно з договором від 2004 року між Україною і РФ про співпрацю в Азовському морі і Керченській протоці, є морем внутрішнього користування.