Рішення проблеми трудової міграції полягає в зростанні рівня доходів людей. Про це міністр соціальної політики України розповів в інтерв’ю журналістам, передає Realist.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, середні зарплати, зростанні рівня доходівЧиновник зазначив, що, за даними Держприкордонслужби, за кордоном на постійній основі працюють 3 млн 200 тис. осіб. Для порівняння: під час першої хвилі в 90-х роках ця цифра досягала показника в 7 млн грн.

Разом з тим, за словами Реви, єдиним дієвим способом збереження кваліфікованих кадрів є наближення рівня доходів населення до показникам тих країн, які сьогодні українці виїжджають на заробітки.

«На сьогоднішній день, в перерахунку на гривні, українські заробітчани у Польщі в середньому отримують 19,2 тис. грн на місяць. Для зменшення рівня трудової міграції, як я вже неодноразово говорив, середня зарплата в Україні повинна бути не менше 15 тис. грн. Ми плануємо, що в цьому році середня зарплата в грудні вийде на розмір 10 тис. грн, і нам потрібно три-чотири роки, щоб наша середня зарплата вийшла на потрібні показники», — пояснив міністр.

Зростанню доходів сприяє і ситуація, що склалася на ринку праці — працедавці не мають іншого виходу, як встановлювати конкурентний розмір заробітних плат своїм працівникам.

«За даними Держкомстату, рівень безробіття (за методикою розрахунку Міжнародної організації праці) почав знижуватися, а це вказує на те, що конкуренція на ринку праці знижується, і роботодавці, для того щоб утримати людей, підіймають їм зарплати — але біда в тому, що це потрібно було робити ще десять років тому, тоді б ми не отримали сьогоднішню ситуацію з відтоком кадрів», — заявив Андрій Рева.

Особливу увагу Рева звернув на те, що збільшення зарплат не може викликати істотного впливу на інфляцію, оскільки таке збільшення забезпечено економічним ресурсом, і впливати на рівень інфляції може лише опосередковано, через зростання рівня попиту.

Середня заробітна плата самого Реви становить близько 60 тис. грн на місяць.

З 1 липня прожитковий мінімум зріс на 77 гривень і становить 1 777 гривень.

Середня заробітна плата в Україні у серпні сягнула 8977 грн, що в 2,4 раза більше встановленої законом мінімальної зарплати в 3723 грн.

Про це йдеться в повідомленні Державної служби статистики України.

Як свідчать дані Державної служби статистики України, зростання реальної зарплати (серпень до серпня) становило 15,7%.

Так само зросли й показники доходів та заощаджень населення. Так, за ІІ квартал поточного року приріст заощаджень склав 13 млрд грн (доходи – 758,6 млрд грн). Наявний дохід у розрахунку на одну особу склав 13178,5 грн.

Раніше МВФ повідомив, що можливостей для збільшення «мінімалки» в України немає..