Верховна Рада України не має повноважень закривати сайти. Напередодні в ООН закликали Київ припинити діяльність сайту «Миротворець».

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Разумков, ООН, закрити, Миротворець

Читайте також: Віталій Портников: Захід може втратити інтерес до України

Голова парламенту Дмитро Разумков на брифінгу в Києві зауважив, що знає ситуацію з вимогою заступника голови місії ООН Бенджаміна Моро закрити «Миротворець».

Проте, Верховна Рада не має відповідних прав на закриття інтернет-ресурсів.

Парламент не може долучатися до таких процесів, бо не має повноважень закривати інформаційні чи інші сайти. Та й я не впевнений, що Верховній Раді ці права потрібні,
– сказав спікер.

Понад 5 тис. євро компенсації кожному: ЄСПЛ ухвалив, що люстрація порушила права українських чиновників

Він пояснив, що влада не може ігнорувати звернення моніторингової місії ООН, адже це буде некоректно і неправильно. Тому, Разумков закликав «Миротворець» працювати у рамках українського законодавства.

«Мені б дуже хотілося, щоби усі ЗМі і не тільки, тому що є різні сприйняття цього сайту, працювали виключно в законодавчому полі та не шкодили інтересам нашої держави», – підсумував він.

Що казав Зеленський про закриття сайту?

До слова, президент Володимир Зеленський також коментував ймовірність закриття «Миротворця». У відповідь глава держави заявив, що він не займається відкриттям чи закриттям сайтів. Україна є демократичною державою, тому неправильно, аби президент втручався у роботу інтернет-ресурсів.

Чому в ООН хочуть закриття «Миротворця»?

Заступник голови місії ООН Бенджамін Моро закликав чинну українську владу закрити сайт «Миротворець. Причина – інформація, яку публікує цей ресурс, нібито несе загрозу для людей. Також Моро назвав діяльність «Миротворця» незаконною.

«Як ви знаєте, «Миротворець» містить особисті дані осіб, зокрема журналістів, а це порушує національне законодавство та міжнародні норми. Ті особи, чиї дані розміщено на сайті, позначаються як терористи, сепаратисти та зрадники. Відкриття їхніх даних становить небезпеку для таких осіб», – заявив Моро.

Чим відомий сайт «Миротворець»? 

Незалежна неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти нацбезпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

На «Миротворці» складають і публікують у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані «зрадників Батьківщини, бойовиків, російських військових». Відомості про них зазвичай заносять у розділ «Чистилище». У центрі наголошують, що їхня діяльність відповідає законам України та міжнародним нормативно-правовим актам.