Народні обранці більшістю голосів підтримали зняття депутатської недоторканності. За законопроєкт нардепи проголосували у другому читанні. Віддали свій голос за позбавлення імунітету 373 депутатів.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, Рада, депутатської недоторканності

Скасування депутатської недоторканності підтримала більшість нардепів: 373 проголосували за, проти – 0, 28 депутатів участь у голосуванні не брали, утримались від голосування – 3.

Актуально: Зеленський – нардепам: Це – парламент, а не малина. Відео

Як депутати голосували за зняття депутатської недоторканності по фракціях:

«Слуга народу» – 252;
«Опозиційна платформа – за життя» – 0;
ВО «Батьківщина» – 23;
«Європейська Солідарність» – 24;
«Голос» – 19;
Група «За майбутнє» – 22;
Позафракційні – 33

Проти не проголосував жоден парламентарії, троє утримались, ще 28 не голосували.

Голосування за зняття депутатської недоторканності

Зокрема, за зняття недоторканності одноголосно проголосували усі члени «Слуги народу», «Батьківщини», «Голосу» та депутатська група «За майбутнє». У «Європейській солідарності» троє депутатів утрималися, решта були «за». Нардепи від «Опозиційної платформи — За життя» взагалі не голосували за проєкт.

Щодо позафракційних, то проєкт підтримали 33 депутати, ще один не голосував.

Хто з «ОПЗЖ» не голосував за проєкт:

 1. Бойко Юрій;
 2. Бурміч Анатолій;
 3. Волошин Олег;
 4. Дунаєв Сергій;
 5. Загородній Юрій;
 6. Іоффе Юлій;
 7. Качний Олександр;
 8. Козак Тарас;
 9. Колтунович Олександр;
 10. Кузьмін Ренат;
 11. Ларін Сергій;
 12. Льовочкін Сергій;
 13. Макаренко Михайло;
 14. Мамка Григорій;
 15. Мамоян Суто;
 16. Медведчук Віктор;
 17. Німченко Василь;
 18. Папієв Михайло;
 19. Плачкова Тетяна;
 20. Пузанов Олександр;
 21. Скорик Микола;
 22. Славицька Антоніна;
 23. Суркіс Григорій;
 24. Фельдман Олександр;
 25. Христенко Федір;
 26. Чорний Віктор;
 27. Шуфрич Нестор.

Також не голосував позафракцій нардеп Андрій Деркач.

Хто з «Європейської Солідарності» утримався:

 • Книжицький Микола;
 • Князевич Руслан;
 • Чубаров Рефат.

До слова, на засіданні не були і не голосували лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко, депутатка від «Голосу» Юлія Клименко та нардепи від «ОПЗЖ» Вадим Рабінович, Ілля Кива, Наталія Королевська, Юлія Льовочкіна, Ігор Абрамович, Віталій Борт, Володимир Кальцев, Юрій Павленко, Володимир Мороз, Вадим Столар, Приходько Наталія, Валерій Гнатенко, Дмитро Ісаєнко, Ігор Кісільов, Олександр Лукашев, Олександр Пономарьов та Юрій Солод.

З нагоди голосування за скасування недоторканності до Ради прийшов президент Володимир Зеленський.

В Україні вже давно існує двигун політичного життя: депутати обіцяють зняти недоторканність, потім провалюють голосування, потім забувають про це. А далі – знову по колу. Проте цьому механізму пора відправитися на звалище історії,
– заявив гарант перед історичним голосуванням нардепів.

Він наголосив: згідно з новими конституційними змінами, депутати не нестимуть відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які публічні виступи. Йдеться лише про кримінальну відповідальність нардепів.

Закон про зняття недоторканності з депутатів набере чинності з 1 січня 2020 року.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Як за зняття недоторканності голосували депутати / скріншот з ТК «Рада»

Скористатися правом монобільшості у випадку скасування недоторканності нардепи від «Слуги народу» не могли. Їх кількість у парламенті становить 254 мандати, проте законопроєкт мав отримати конституційну більшість у щонайменше 300 голосів у другому читанні.

До речі, у першому читанні за законопроєкт проголосували 363 депутати. Воно відбулося у перший день роботи нового парламенту 9 скликання – 29 серпня.  Тоді за скасування імунітету проголосували майже усі депутатські фракції, група «За майбутнє» та усі позафракційні депутати.

Цікаво! 

Законопроєкт про зняття депутатської недоторканності до Ради 8 скликання вніс п’ятий український президент Петро Порошенко.

Трапилося це 17 жовтня 2017 року. Порошенко тоді запропонував, щоб зміни набули чинності у 2020 році. 20 червня 2018 року Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт Порошенка. Саме за нього тепер проголосувала вже нова Рада.

Що таке депутатська недоторканність?

Недоторканність – це юридична гарантія правового статусу окремих категорій осіб, зокрема і депутатів, що полягає в захисті від примусу, який міг би бути застосований за звичайних обставин.

Недоторканність може розрізнятися за тим захистом, який вона надає своїм носіям, часом дії, силою, підставою виникнення тощо.

В Україні депутатська недоторканність, фактично, є необмеженою, а самих парламентарів без погодження Ради не можна затримувати навіть на місці злочину.

Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність: дивіться відео