Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков не дав прямої відповіді на запитання про те, чи брали участь російські спецслужби в поверненні Володимира Горбенка, капітана судна Норд, в окупований Крим.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, Росія, повернення Грбенка, Крим, Дмитро ПєсковЧитайте також: Капітан скандального судна «Норд» втік до окупованого Криму — РосЗМІ

Як повідомляє російське агентство РБК, Пєсков заявив, що російська влада не коментуватимуе це запитання.

«Головне, що він знаходиться на батьківщині, в Криму», — наголосив Пєсков. Він додав, що не впевнений, чи стануть відомі згодом деталі цієї справи, однак, за його словами, «результат говорить сам за себе».

Раніше Горбенко, який не виходив на зв’язок з адвокатами з кінця січня 2019 року, заявив, що повернувся в окупований Росією Крим. За його словами, у нього «не було ніяких обмежень на повернення додому». Він стверджує, що «перетнув кордон за паспортом Росії». При цьому капітан не назвав пункт пропуску, через який виїхав до Криму.

25 березня 2018 року Держприкордонслужба України затримала сейнер Норд (порт приписки — Керч) з 10 членами екіпажу на борту.
Капітану судна Горбенку інкримінують ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду / виїзду на окуповану територію України з метою завдання шкоди інтересам країни). Пізніше капітана повідомили про підозру у вчиненні ще одного злочину — за ст.249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним добувним промислом).

Херсонський міський суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. На час досудового слідства Горбенко перебував у родичів в Мелітополі Запорізької області. 19 червня Херсонський міський суд відмовив у продовженні зобов’язання для Горбенко не відвідувати територію Криму.

4 лютого Облікові дані Горбенка з’явилися в розділі «зниклі громадяни» на сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Згідно з опублікованою інформацією, Горбенка розшукує Мелітопольський відділок поліції. Датою зникнення вказано 26 січня 2019 року, місцем зникнення — Мелітополь.