Представники однієї з двох головних сил в розколотій громадянською війною Лівії — Національній армії Лівії, яка контролює східні області держави, заявили, що країну може врятувати лише втручання Росії і особисто президента Володимира Путіна.

При цьому російські військові і різні ПВК, пов’язані з Кремлем і російськими нафтовими держкомпаніями, діють в Лівії досить давно.

8 серпня представник Національної армії Лівії бригадний генерал Ахмед аль-Місмарі в інтерв’ю російським ЗМІ висловив офіційну позицію своїх начальників — що вирішення заплутаної лівійської кризи неможливе без втручання з боку Москви і особисто президента Росії Володимира Путіна і «видалення інших зарубіжних гравців з лівійської арени. Наприклад , Туреччини, Катару, безпосередньо — Італії»:

Після повалення в 2011 році режиму Муаммара Каддафі в Лівії почалася війна між різнорідними силами повстанців, колись виступали єдиним фронтом. Зараз в Лівії панує як мінімум двовладдя. Основні сторони конфлікту, що протистоять один одному за підтримки різних тимчасових союзників в 2018 році, це:

 • Палата представників Лівії (Меджліс) — раніше визнаний багатьма державами парламент, обраний в 2014 році, відомий також як «уряд в Тобруці». Він контролює великі області сходу, півдня і центру країни. Саме його підтримує нинішня Національна армія Лівії на чолі з найвідомішим і найвпливовішим зараз лівійським військовим і політичним діячем — фельдмаршалом Халіфою Хафтаром.
 • Уряд національної єдності в столиці Тріполі на чолі з Президентською радою, керованим прем’єр-міністром Фаїз Сараджем. Цей орган влади був створений в 2016 році за підтримки Ради Безпеки ООН.
 • новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, громадянська війна, Росія, Путін, Лівії
 • Крім цього, в Лівії діє величезна кількість інших середніх і дрібних угруповань та об’єднань, з яких найбільші це «Бригади Місурати», «Зінтанські бригади» і терористи з «Ісламської держави», які проникли в країну в 2014 році і завжди виступають самостійно.

  Фельдмаршал Халіфа Хафтар за останні кілька років здійснив кілька поїздок до Москви, де він зустрічався з Сергієм Шойгу, Сергієм Лавровим і Миколою Патрушевим. У січні 2017 року Хафтар навіть піднімався на борт російського авіаносця «Адмірал Кузнєцов», який підійшов до берегів Лівії після завершення бойового походу до берегів Сирії. На кораблі у Хафтара відбулися відеопереговори з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, результатом яких стала готовність Росії в майбутньому поставити фельдмаршалу зброї на два мільярди доларів.

 • новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media
 • Парламент в Тобруці влітку 2018 роки не вів бойових дій з урядом в Тріполі. Союзна йому напівавтономна Національна армія Лівії, основна бойова сила, і її командувач фельдмаршал Хафтар замість цього в основному зосередили зусилля на впертій боротьбі з ІГІЛ і іншими джихадистами в різних провінціях.Як пояснив політолог-сходознавець Кирило Семенов, в цілому уряд в Тобруці разом з Хафтаром, який зараз розраховує на Росію, пройшов шлях від повністю легітимної влади до фактично перетворення в заколотників, якими сьогодні вони є насправді з точки зору міжнародних норм.

  «Після виборів, які відбулися в 2014 році, вони стали справжнім парламентом — хоча в них брав участь в реальності дуже маленький відсоток лівійців, вони не могли вважатися повністю легітимними», — зазначив він.

 • За словами експерта, в Східній Лівії російську присутність уже є — військова місія РФ повинна бути в Тобруці, через яку координується в тому числі і направлення туди бійців російських ПВК.»Що стосується західної Лівії, то там при уряді в Тріполі теж активно діють російські представники. Там знаходиться Лев Дєньгов, 34-річний бізнесмен, який представляє російський МЗС і Держдуми. Він дуже активну роботу веде», — додав Семенов.
 • Дивіться відео по темі