Наступного тижня відбудеться Священний синод Православної церкви України, на якому обговорять конфлікт у церкві. Про це в інтерв’ю ВВС News Україна, опублікованому в четвер, 16 травня, повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media, конфлікт, Епіфаній, Філарет, синод, Православної церкви УкраїниЗасідання Священного синоду Православної церкви України відбудеться 24 травня. На ньому, в тому числі, розглянуть ситуацію з Філаретом.

Читайте також: УПЦ КП больше не существует! В ПЦУ дали разъяснение

«Так, ми плануємо 24-го провести засідання Священного синоду», — сказав він.

За словами Епіфанія, на синоді обговорюватиметься загальний стан справ у церкві, а також конфлікт між предстоятелем ПЦУ і почесним патріархом Філаретом.

Він також додав, що на синоді не планують розглядати зміни до статуту, або відправку Філарета на спокій, про що заявляв сам патріарх.

«Навпаки, я як предстоятель, захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій — це відверта брехня», — сказав Епіфаній.

Він нагадав, що згідно з нормами нового статуту, той чи інший архієрей обирається на кафедру довічно.

«Але якщо будуть якісь непорозуміння або вчинені певні дії — це буде розглядатися і Священним синодом, і церковним судом, після якого будуть прийматися відповідні рішення за статутом», — сказав предстоятель ПЦУ.

Читайте також: «Конфликт двух людей!» В ПЦУ ответили на претензии Филарета к Епифанию

Раніше повідомлялося, що Епіфаній назвав брехнею всі звинувачення Філарета, озвучені на прес-конференції напередодні.