Заступник глави Національного банку Катерина Рожкова заявляє, що фінрегулятор готовий знову провести націоналізацію ПриватБанку, якщо суд скасує відповідне рішення 2016 року.

Про це повідомляє Reuters у четвер, 16 травня.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick policy, НБУ, націоналізація ПриватБанку, Катерина РожковаЧитайте також: Коломойський повернувся до України

Центробанк має намір знову націоналізувати банк, якщо суд скасує відповідне рішення 2016 року.

Рожкова заявила, що скасування націоналізації приведе до зупинки програми співпраці з МВФ на 3,9 млрд доларів і підірве довіру інвесторів.

За її словами, скасування націоналізації також змінить механізм, за допомогою якого держава влила в банк 155 млрд гривень (5,88 млрд доларів), щоб врятувати його від неплатоспроможності.

«Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор, приймемо рішення відповідно до закону: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним», — сказала Рожкова.

«Це буде означати або ліквідацію банку, або повернення його в державну власність», — повідомила заступник глави НБУ.

При цьому Рожкова додала, що найкращим варіантом було б повернення банку державі з огляду на його роль в економіці.

Читайте також: В Україну повернувся бізнес-партнер Коломойського

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва за позовом Ігоря Коломойського визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною. Наступне засідання у цій справі відбудеться 4 червня.

Раніше радник новообраного президента Володимира Зеленського, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, заявив, що рішення суду про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку виконати неможливо.