Міністр МЗС Вадим Пристайко не виключає ймовірність того, що у разі проведення місцевих виборів на Донбасі, виборці можуть обрати тих, хто «керував» ними до цього.

Джерело: Пристайко в ефірі «Свобода слова» на ICTV

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, Пристайко, Донбас, місцевих виборів

Сивохо запустив платформу «примирення і єдності» з ОРДЛО

Пряма мова: «Я не здивуюсь, якщо частина тих людей (кого оберуть – УП), буде тими самим, які де-факто зараз керують. Ми це розуміємо, ми не наївні.»

Деталі: Проте, за словами міністра, місцеві вибори – це демократичний шлях, на який згодна українська сторона.

«Ми б хотіли запобігти легалізації будь-кого, хто знаходиться на тій стороні лінії дотику», – сказав очільник МЗС.

Пристайко покладає відповідальність за нову районну владу на місцевих жителів. «Люди самі мають обрати і нести за обраних ними людей відповідальність», – додав він.

Зазначається, що мова йде лише про місцеву владу, а не, наприклад, народних депутатів.

«Ми не говоримо про депутатів, які сядуть у Верховну Раду. Ми хочемо легалізувати тих людей, які оберуться на локальному рівні. І ті люди, які оберуть їх, мають знати, що вони несуть відповідальність тепер, що в їх районі буде новий голова», – пояснив Пристайко.

Нагадаємо:

  • У команді президента Володимира Зеленського розраховують, що наступна зустріч в нормандському форматі прояснить питання про можливість проведення у жовтні 2020 року місцевих виборів на тимчасово окупованому Донбасі.
  • Сам же Зеленський заявив, що місцеві вибори в ОРДЛО в жовтні цього року не можуть бути проведені без дотримання безпекових і політичних умов і з порушенням Конституції України.