Влада України хотіли б провести місцеві вибори по всій країні, включаючи тимчасово непідконтрольні уряду території Донбасу, заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

Джерело: коментар агентству «Інтерфакс-Україна» в кулуарах зустрічі «Ялтинської європейської стратегії» (YES) у Києві

 

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Українська влада хотіла б провести місцеві вибори по всій території країни — зокрема на непідконтрольних територіях Донбасу.

Пряма мова: «Ми погодилися на Мінські домовленості 5 років тому, в тому числі і на проведення виборів. На нашу думку, ідеально було провести вибори, поки це неможливо, одночасно у всій нашій державі.

У них (на окупованих територіях Донбасу – ред.) уже було двоє виборів – фейкових, їхні результати ми не визнаємо.

Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, по часу виключно».

Деталі: Пристайко додав, що «формулу Штаймаера» ще у 2016 році узгодив п’ятий президент України Петро Порошенко.

«Формулу Штаймаера», яку наш голова держави погодив, ми, як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, повинні виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі», – сказав він.

Голова МЗС запевнив, що «в ній немає нічого цікавого чи такого, щоб звинувачували у «зраді» чи «перемозі».

новости, новини, Україна, Украина, влада, власть, політика, политика, Толстая политика, thickpolicy.media

Франк-Вальтер Штайнмаєр та Володимир Зеленський у Берліні

Цьому передувало: Президент Володимир Зеленський анонсував обговорення «формули Штайнмайера» на зустрічі лідерів держав «нормандської четвірки»

Передісторія:

  • «Формула Штайнмайера» стосується визначення статусу Донбасу. Передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська й техніку з території ОРДЛО.
  • 28 серпня президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові домовилися про швидке проведення саміту в «нормандському форматі» для обговорення мирного процесу.
  • 29 серпня президент Франції Еммануель Макрон у розмові зі Зеленським підтвердив намір провести зустріч у «нормандському форматі» найближчим часом.
  • 2 вересня в Берліні радники голів держав «нормандського формату» зустрілися, але не узгодили дату саміту голів держав «нормандського формату».
  • Російська делегація наполягала, що спочатку треба виконати рішення попередніх самітів: розвести сили в Петровському й Золотому і узгодити формулу Штайнмайера.
  • 7 вересня Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним – і вони домовилися найближчим часом обговорити дату зустрічі в «нормандському форматі» та інші кроки.
  • Розмові з Путіним передувало обопільне звільнення Росією та Україною утримуваних осіб за формулою «35 на 35». Зокрема, Москва видала Києву політв’язнів Олега Сенцова, Володимира Балуха, Романа Сущенка, Олександра Кольченка, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Павла Гриба, Едема Бекірова, а також 24 військовополонених моряків.
  • Ще раніше відбулося розведення сил у Станиці Луганській, там почали відбудовувати міст.
  • Україна сподівається на розведення сил у Золотому та Петровському у найближчі тижні.

Довідка:

Суть формули Штайнмайера полягає в тому, що спочатку на Донбасі проводяться вибори, вибирається влада, яку буде змушена визнати законною і Україна і весь світ, а виведення російських військ відбувається потім. Вірніше, повинно відбутися, тому що, як ми розуміємо, ніякого відведення не буде, а буде просто легалізація бойовиків і найманців у вигляді «народної міліції», яким Україна ще й зарплату платити почне.

Проведення виборів без виведення російських військ — це те ж саме, що кримський референдум або референдум на Донбасі в 2014 році під дулами зелених чоловічків. І підрахунок бюлетенів зеленими чоловічками (вірніше, озвучка «результатів»). З тією різницею, що ці «результати» будуть визнані. Всіма. Це не тільки Моторола в Раді, це загін Мотороли на бюджет України, а Гіві ще і в ПАРЄ. Голосує. Від України.