Позбавлений українського громадянства колишній народний депутат Андрій Артеменко повернувся до України.

Про це повідомив інший ексдепутат Василь Горбаль у facebook.

новости, новини, Україна, Украина,Толстая Политика, Товста політика, влада, власть, політика, политика, thickpolicy.media, thickpolicy media, thick polic, повернення, Андрій Артеменко

Горбаль виклав спільне фото із Артеменком у Києві на території Києво-Печерської лаври.

«Зустрів молитвеника нашого вашингтонського», — написав Горбаль.

18 квітня 2019 року тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко письмово звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і вказав, що існують підстави для припинення громадянства Андрія Артеменка.

У цьому листі Луценка також йшлося, що прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення Артеменком злочину — державна зрада.

Під час досудового слідства Артеменка було допитано як свідка. Він повідомив, що в 2005 році звернувся до компетентних органів Канади щодо отримання посвідки на проживання в цій державі, яка була надана йому того ж року, а в подальшому ним було отримано громадянство Канади без відмови від громадянства України.

  • У лютому газета The New York Times повідомила, що Андрій Артеменко передав колишньому раднику президента США Дональда Трампа Майклу Флінну план нормалізації відносин між Україною і Росією для скасування санкцій. «Мирний план» передбачав, зокрема, передачу Криму в оренду Росії.
  • Артеменко заявляє, що не подавав жодних документів оточенню президента США Дональда Трампа щодо статусу Криму, а спілкувався на цю тему тільки усно.
  • Народний депутат Андрій Артеменко згодом підтвердив, що має громадянство Канади.
  • Державна міграційна служба підтвердила, що нардепа Андрія Артеменка офіційно позбавили громадянства згідно указу президента Петра Порошенка.
  • 16 травня Рада достроково позбавила мандата депутата Андрія Артеменка, обраного за списком Радикальної партії.