Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що Москва після президентських виборів в Україні буде готова до діалогу з новим керівництвом, якщо і воно буде в ньому зацікавлене.

Медведєв, Москва, Україна, діалог

«В Україні йде жорстка, брудна виборча кампанія з виборів президента. Спостерігаючи за нею, ми в Росії поки не розуміємо, з ким в Україні можна розмовляти», — сказав глава російського кабміну в інтерв’ю болгарській газеті «Труд».

Водночас Медведєв додав, що Російська Федерація поважатиме вибір українців.

«Кампанія з виборів президента країни проходить із грубими порушеннями загальноприйнятих демократичних норм. У тому числі норм, якими керуються європейські країни», — вважає Медведєв.

Для прикладу він згадав про заборону Києвом «буквально на старті передвиборчого марафону під надуманими приводами виборчих дільниць у своїх дипломатичних і консульських установах на території Росії».

«Майже три мільйони громадян України, які живуть і працюють у Росії, втратили можливість проголосувати. Це явне обмеження виборчих прав українських громадян», — додав голова російського уряду.

Він зазначив, що «Росія хоче налагодити відносини з Україною».

«Ми сусіди. У багатьох російських громадян там живуть родичі, як і в українців у Росії. У нас спільні історія й культура, донедавна були взаємовигідні економічні відносини», — зазначив глава кабінету міністрів РФ.

За його словами, «тепер ситуація в російсько-українських відносинах дуже непроста». «Щоб її змінити, потрібні кроки назустріч одне одному. Однак Київ поводиться так, що робити якісь прогнози складно», — вважає Медведєв.