Незалежна Україна у свідомості керівництва Росії є тимчасово окупованою американцями російської територією. Україні доведеться десятиріччями жити у стані війни з РФ.

Таку думку виданню Obozrevatel висловив журналіст і публіцист Віталій Портников.

«Ми досі не можемо усвідомити, що українське питання є невирішеним, і що для Кремля Україна – це тимчасове утворення, яке має бути ліквідоване», – наголосив він.

За словами журналіста, українська влада для Кремля – уособлення Держдепу США. Так само і російський опозиціонер Олексій Навальний.

Читайте також: Яким був цей тиждень. Третій епізод першого сезону подкасту «Плохая неделя»

«Україна означає Держдеп. Скажімо так: є окуповані американцями російські землі, де людей навіть позбавляють рідної мови. І якщо за допомогою таких, як Навальний, будуть окуповані й інші російські землі, там теж людей будуть позбавляти рідної мови», – пояснив Портников логіку кремлівських керманичів.

На прикладі останньої заяви секретаря Радбезу Росії Миколи Патрушева про статус української мови в Україні, журналіст зауважив, що, на переконання топчиновників РФ і президента країни Володимира Путіна, «на «окупованих» (Україною, – Ред.) територіях людей будуть позбавляти рідної мови, свободи, вони будуть прислужниками американських ворогів Росії».

«Установка і пана Патрушева, і пана Путіна, який є його начальником, – ліквідація України як незалежної держави. Як і Білорусі. Те, що говорить Патрушев щодо російської мови в Україні, віддзеркалює переконання російського політичного керівництва», – додав Портников.

Читайте також: С Украины окончательно снята ответственность за катастрофу MH17, а виновник — Россия

Крім того, Кремль вчинятиме спроби дестабілізувати політичну та економічну ситуацію в Україні та чекатиме на нові президентські вибори. Чинний президент Володимир Зеленський для Москви «відіграна карта».

«Також будуть вчинятися різні дії зі знаходження порозуміння з українськими олігархами», – додав він.

На думку журналіста, оскільки «Зеленського для Кремля вже не існує, він відіграна карта», Кремль робитиме ставку на нові президентські вибори. «З тим, щоб на цих нових президентських виборах переміг якийсь кандидат, який буде більш гнучким щодо вимог Кремля, ніж чинний президент Володимир Зеленський».

Портников спрогнозував, що Росія спробує «знайти порозуміння» з українськими олігархами: «Насамперед, з Ігорем Коломойським і Ринатом Ахметовим».

Читайте також: Росія відновила будівництво «Північного Потоку-2» після майже річної паузи

У цьому контексті він зауважив, що наразі невідомо, як на подібні пропозиції, якщо вони пролунають, відреагують ці персоналії. Ще одне питання – наскільки активними будуть дії США щодо розслідувань діяльності «українських скоробагатьків».

«Але переконую вас, що Вашингтон зараз теж буде здійснювати досить енергійні кроки, щоб утримати як українських олігархів, так і популістський режим, встановлений унаслідок виборів 2019 року, від зрадницьких кроків щодо України», – підсумував журналіст.